Obserwuj nas na

Kielce

50 osób na kwarantannie po studniówce

Dodano

50 uczniów skierował na kwarantannę Sanepid, po niedzielnej studniówce IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach, informuje Radio Kielce. Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa otrzymał jeden z uczniów szkoły.

Jak przekonuje na antenie Radia Kielce dyrektor IV LO, Edyta Lato, komitet studniówkowy zrobił wszystko, by zabawa odbywała się w bezpieczny sposób. Sprawdzane miały być m.in. „paszporty covidowe”.

– Nie ma jednak obowiązku, by wszyscy uczestnicy balu musieli być zaszczepieni. Dostałam informację, że jeden z uczniów bawiących się na studniówce jest zakażony. Sanepid skierował na kwarantannę 50 uczniów – przekonuje dyrektorka, cytowana przez Radio Kielce.

O sprawie poinformowane zostało również Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. Jak uważa jego szef, sprawa nie powinna wpłynąć na przygotowania do egzaminu maturalnego.

– W naszym województwie trwają ferie, więc i tak nie ma zajęć. Poza tym kwarantanna trwa obecnie tydzień, ważne jest to, żeby wirus się nie rozprzestrzenił. Myślę, że najlepiej byłoby gdyby w ogóle zrezygnować z organizacji studniówek. Przynajmniej na razie, bowiem istnieje duże ryzyko zakażenia. Można rozważyć organizację bali po maturze – uważa Kazimierz Mądzik, w rozmowie z Radiem Kielce.

fot. Facebook.com/IV LO w Kielcach

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media