Obserwuj nas na

Kielce

Andrzej Duda w Kielcach: jeżeli ktoś mówi o prawach obywatelskich, to respektowane są one właśnie teraz w wyniku decyzji, które ja przeforsowałem (zdjęcia, wideo)

Dodano

Prezydent RP Andrzej Duda w piątek gościł w województwie świętokrzyskim. Odwiedził Pińczów, Jędrzejów, na koniec zaś Kielce.

Jak opisuje Gazeta Wyborcza Kielce, zanim Andrzej Duda pojawił się w stolicy województwa, z zebraną publicznością wicewojewoda Rafał Nowak „długo i konsekwentnie” ćwiczył przywitanie głowy państwa. Nawoływał do skandowania haseł „Andrzej Duda”, „Pierwsza tura”, prosił też o niereagowanie na prowokacje „politycznych konkurentów (cały artykuł TUTAJ).

Andrzej Duda, rozpoczynając przemówienie w Kielcach, przywitanie docenił i za nie podziękował, a przemawiał w tłumie zwolenników. Prosił o udział w wyborach, o mobilizację najbliższych i znajomych.

-Poproście ich, żeby zastanowili się, kiedy im się lepiej żyło w naszym kraju. Czy w ciągu ostatnich 5 lat, czy wcześniej – nawoływał. – Jestem przekonany, że ta polityka, którą obiecałem i realizowałem to była polityka służby Rzeczypospolitej, rodzinie, budowanie bezpieczeństwa i dobrobytu.

Jak przy każdym ostatnio wystąpieniu Andrzej Duda szybko przeszedł do krytyki opozycji i porównania rządów Zjednoczonej Prawicy do wcześniejszego rządu. Argumentował, że to obecna władza naprawdę dba o rodzinę i wartości.

-Jeżeli ktoś mówi o wolności, to wolność jest teraz. Jeżeli ktoś mówi o prawach obywatelskich, to respektowane są one właśnie teraz. W wyniku decyzji, które ja przeforsowałem, bo to ja to obiecałem i to ja przygotowałem i złożyłem te projekty. To ja podpisałem te ustawy.

Dalej mówił o programie 500 Plus.

-Wydawałoby się, że drobny ruch, a zniknęła nędza wśród dzieci. Nie można było tego zrobić wcześniej?

Zdaniem Andrzeja Dudy tylko jego wygrana w wyborach gwarantuje kontynuowanie polityki prowadzonej przez Zjednoczoną Prawicę.

-Ja startuję w tych wyborach po pierwsze dlatego, że chcę Polskę rozwijać. Po drugie, nie mam zamiaru pozwolić mojej ojczyzny pozwolić cofnąć. Jeżeli ja nie wygram, przekonacie się państwo, wszystko wróci. Znowu będą się panoszyli złodzieje i będą kradli coraz więcej bo będą mieli na to przyzwolenie, tak jak mieli do niedawna.

Całe wystąpienie można obejrzeć w materiale wideo.

Reklama

Reklama

Copyright © 2019 Spotted Media.