Kielce
Artur Wijata dyrektorem KCK
Artur Wijata ma zostać nowym dyrektorem Kieleckie Centrum Kultury. Urząd Miasta Kielce rozpoczął już formalną procedurę jego powołania, która obejmuje m.in. konsultacje ze związkami zawodowymi i środowiskami artystycznymi.
Jak podkreśla prezydent Agata Wojda, dotychczasowa praca Artur Wijata jest oceniana bardzo wysoko. Władze miasta zwracają uwagę na poziom artystyczny instytucji, sprawne zarządzanie oraz skuteczność w pozyskiwaniu środków zewnętrznych.
Decyzja o powołaniu bez konkursu budzi jednak zastrzeżenia części mieszkańców i radnych. Prezydent tłumaczy, że w tym przypadku kluczowe było blisko 20-letnie doświadczenie kandydata w pracy w KCK oraz jego znajomość specyfiki placówki.
Nowy dyrektor będzie mógł zdecydować również o obsadzeniu stanowiska zastępcy. Niewykluczony jest awans wewnętrzny jednego z pracowników. Obecnie w instytucji zatrudnionych jest blisko 50 osób. Wijata pełni obowiązki dyrektora od ubiegłego roku, a wcześniej – od 2022 roku – był jego zastępcą.




