Obserwuj nas na

Kielce

Autobusy w Centrum Kielc. Jednak nie pojadą przez Rynek?

Dodano

Trwają testy nowych rozwiązań komunikacji publicznej w Centrum Kielc. Początkowo planowano, by jeden z autobusów przejeżdżał północną pierzeją Rynku. Niewykluczone, że Zarząd Transportu Miejskiego odstąpi od tego pomysłu.

Pomysł wpuszczenia do kieleckiego śródmieścia komunikacji zbiorowej pojawia się już od dłuższego czasu. Obecnie przez ścisłe centrum przejeżdżają trzy linie – 103 oraz bezpłatne 0W i 0Z. Wszystkie zatrzymują się przy parkingu wielopoziomowym za Ratuszem. Pomysłodawcy chcieli, by 12-metrowy hybrydowy autobus przejeżdżał północną pierzeją Rynku, a następnie skręcał w ul. Dużą.

– Okazuje się, że zbadanie możliwości technicznych to jednak jest proces – mówi w rozmowie z TVP3 Kielce wiceprezydent Kielc, Agata Wojda. 

Pierwsze testy przeprowadzano we wczesnych godzinach porannych. Kolejne odbyły się w minioną środę i pokazały, że w ciągu dnia manewrowanie autobusem na ciasnych, śródmiejskich uliczkach jest trudniejszym zadaniem. Duży problem stanowią zaparkowane pojazdy. Część z nich pozostawiona jest w miejscach niedozwolonych.

– Testy uwidoczniły to na co musimy położyć nacisk, czyli nielegalne parkowanie w centrum miasta. Pojawiło się trochę mandatów od policji – mówi Agata Wojda, cytowana przez portal wKielcach.

Niewykluczone, że pomysł przejazdu autobusów przez Rynek zostanie zaniechany. Komunikacja zbiorowa mogłaby się jednak pojawić na ul. Czerwonego Krzyża, Leonarda czy Kościuszki.

– My w tym momencie badamy jeszcze kolejne alternatywne trasy. Także takie, które zwiększają komunikacyjną dostępność w śródmieściu, ale omijają sam rynek – powiedziała wiceprezydent Kielc na antenie TVP3 Kielce.

Nieoficjalnie mówi się, że nowe rozwiązania komunikacyjne w Centrum Kielc mogłyby zostać wprowadzone jeszcze w te wakacje.

fot. Sławek Rakowski / Urząd Miasta Kielce

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media