Obserwuj nas na

Kielce

Będzie nadzwyczajna sesja. O invitro, Koronie i koronawirusie…

Dodano

We wtorek w kieleckim ratuszu odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Wniosek o jej zwołanie złożył prezydent Bogdan Wenta.

– Zgodnie z piątkową zapowiedzią, złożyłem w dniu dzisiejszym wniosek do Przewodniczącego Rady Miasta o zwołanie nadzwyczajnej sesji. Chciałbym, żebyśmy mogli przeprowadzić w jej trakcie pogłębioną dyskusję na temat miejskiego programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą in vitro – poinformował na Facebooku włodarz Kielc.

Bogdan Wenta zwrócił uwagę, że podczas ostatniej sesji, gdy pojawiła się na niej kwestia miejskiego programu leczenia bezpłodności metodą pozaustrojową, do zabrania głosu nie został dopuszczony Paweł Jańczyk, który reprezentował obywatelski komitet zbiórki podpisów poparcia, choć przekonywał, że zebrano ich ok. 700.

– Wierzę, że tym razem pojawi się możliwość przedstawienia i wysłuchania wszystkich argumentów w tej bardzo ważnej dla kielczan sprawie – przekonuje Bogdan Wenta.

Nie będzie to jedyny temat jaki zaplanowano na tę sesję. Po raz kolejny na salę plenarną wróci temat zakupu akcji Korony Kielce. Zostaną zaprezentowane wyniki audytu spółki Korona S.A., przeprowadzonego przez chorzowską firmę Budoserwis.

– Na zlecenie Urzędu, przygotowane zostało opracowanie zrealizowane przez zewnętrzną firmę, m.in. w zakresie wyceny spółki. Z tymi dokumentami, jak również z przygotowanym i zaakceptowanym przez obydwie strony, czyli Miasto Kielce i rodzinę Hundsordferów, projektem umowy, powinni zapoznać się kieleccy radni – mówi Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta, cytowany przez portal CKsport.pl.

Potrzebne będzie również głosowanie nad zmianą jednego punktu w umowie sprzedaży akcji. Modyfikacji nie ulegnie jednak ani kwota zakupu, ani zapis o dokapitalizowaniu spółki w wysokości 4 mln 955 tys. zł.

Ostatnim tematem, jaki ma pojawić się podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta będzie zapoznanie radnych z informacją wojewody świętokrzyskiego nt. działań podejmowanych w związku z pandemią koronawirusa, na terenie stolicy regionu.

– Codziennie otrzymujemy informację o kolejnych zachorowaniach i działaniach podejmowanych na rzecz przeciwdziałania zagrożeniu. Ważne jest, żeby zarówno radni, jak i wszyscy mieszkańcy Kielc mieli możliwość zapoznania się z najbardziej istotnymi informacjami od instytucji, która reprezentuje w naszym województwie rząd koordynujący wszystkie działania w związku z COVID-19 – napisał Bogdan Wenta.

fot. Urząd Miasta Kielce

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted Media.