Obserwuj nas na

Kielce

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kielcach (zdjęcia)

Dodano

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kielcach (zdjęcia)

Ponad 750 zawodników wystartowało w Biegu Tropem Wilczym, który w południe rozpoczął się w Parku Miejskim w Kielcach. Sportowe zmagania są formą upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych, których święto obchodzimy 1 marca.

Zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy na 10 kilometrów i na dystansie 1963 metrów, w tym biegu wystartowało 150 osób. Krótszy bieg jest oddaniem hołdu ostatniemu żołnierzowi wyklętemu, sierżantowi Józefowi Franczakowi ps. „Lalek”, który został zamordowany przez UB w 1963 roku.

Wiele osób wystartowało w koszulkach z wizerunkami żołnierzy niezłomnych, a także symbolami narodowymi. Uczestnicy przyznają, że ten bieg jest swego rodzaju manifestem patriotycznym. To wyraz hołdu dla tych, którzy zginęli za wolną Polskę wierząc do końca w swoje ideały.

W wydarzeniu uczestniczył Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc, który wręczał uczestnikom medale, a zwycięzcom puchary.

Bieg Tropem Wilczym odbywa w kilkuset miejscach w Polsce i na świecie. W stolicy regionu świętokrzyskiego jego organizatorami są Fundacja Wolność i Demokracja oraz Urząd Miasta Kielce.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media