Obserwuj nas na

Kielce

Bilet okresowy można anulować zdalnie

Dodano

W związku z przedłużeniem obowiązywania na obszarze Kielc i powiatu czerwonej strefy i zaostrzeniu restrykcji sanitarnych, w tym wprowadzeniu nauki zdalnej dla uczniów oraz studentów jak również pracy zdalnej, Zarząd Transportu Miejskiego udostępnił możliwość zdalnego anulowania biletu okresowego.

Zgodnie z Regulaminem określającym warunki obsługi podróżnych (…) jeżeli z przyczyn niezależnych od pasażera nie może on korzystać z elektronicznego imiennego biletu okresowego przez okres co najmniej 7 dni to może otrzymać zwrot części uiszczonej za bilet ceny (do rozliczenia będzie przyjmowana cena biletu obowiązującego na okres, w którym pasażer korzystał z biletu).

Zwrotu biletu można dokonać drogą elektroniczną przesyłając do Zarządu Transportu Miejskiego podpisany wniosek.

Ważne!
Po rozpatrzeniu wniosku anulowany zostaje bilet wraz z wydaną kartą, która zostaje przeniesiona na tzw. ,,czarną listę”. W przypadku chęci zakupienia ponownie biletu okresowego lub doładowania portmonetki niezbędna będzie wizyta w punkcie obsługi w celu ponownego aktywowania karty (przyłożenia jej fizycznie do czytnika).

Wypełniony i podpisany wniosek należy przesłać mailowo: zwroty@ztm.kielce.pl

Zwrotu biletu nadal można dokonać w punktach stacjonarnych ZTM. Wówczas karta nie jest przenoszona na tzw. ,,czarną listę” i w przypadku chęci zakupienia ponownie biletu okresowego lub doładowania portmonetki nie ma konieczności ponownej wizyty w punkcie ZTM.

Punkty obsługi pasażera:

Punkt Obsługi Pasażera przy ulicy Głowackiego 4 jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00 – 15:00
Punkt Informacyjny przy ulicy Żytniej jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 06:00 – 20:30 w soboty od 08:00 – 15:30
Punkt Sprzedaży Biletów przy ulicy Czarnowskiej 12 (Dworzec Autobusowy – przed wejściem do tunelu „A”) jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 – 20:30 w soboty od 08:00 – 15:30
Punkty Sprzedaży Biletów na minidworcach Ślichowice i Świętokrzyskie do odwołania nieczynne.

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted Media.