Obserwuj nas na

Kielce

Boisko przy SP 27 ma nową nawierzchnię (zdjęcia)

Dodano

Boisko do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej nr 27 ma nową nawierzchnię. W połowie ubiegłego roku ratusz zdecydował o jej wymianie. Dziś wyremontowany obiekt cieszy oczy i czeka na amatorów futbolu.

– Bardzo się cieszymy, że boisko zostało wyremontowane i jest już oddane do użytku. Czekamy teraz tylko na powrót uczniów – przekonuje Małgorzata Sowa, dyrektor SP nr 27 w Kielcach.

W ramach inwestycji wykonano wymianę nawierzchni z trawy syntetycznej do piłki nożnej wraz z zasypaniem piaskiem kwarcowym i specjalnym granulatem i wykonaniem obróbki istniejących kotew gruntowych.

– Razem z Wydziałem Inwestycji udało nam się wygospodarować środki na to, żeby przywrócić tę płytę do dobrego stanu. Dziś jest gotowa na to, aby z niej korzystać – mówi zastępca prezydenta Kielc, Marcin Różycki.

Boisko przy ul. Marszałkowskiej 96 powstało 10 lat temu w ramach programu Moje Boisko – Orlik 2012. Od tamtego czasu chętnie korzystali z niego uczniowie, grupy młodzieżowe, a także okoliczni mieszkańcy.

– Obiekty takie jak ten przyczyniają się do rozwoju kultury fizycznej i promocji zdrowego trybu życia wśród kielczan – uważa Grzegorz Sowiński, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce. – Im więcej będzie w mieście takich boisk, tym lepiej. Bliska jest nam w tym przypadku także idea Budżetu Obywatelskiego, w ramach którego również powstawała w Kielcach infrastruktura sportowa – dodaje.

Wartość przeprowadzonych robót wyniosła blisko 279 tysięcy złotych.

Urząd Miasta Kielce

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media