Obserwuj nas na

Kielce

Bosak w Kielcach: Żeby wydobyć energię z Polaków trzeba pozwolić im wydawać pieniądze, które sami zarabiają (wideo)

Dodano

Żeby wydobyć energię z Polaków trzeba przede wszystkim pozwolić im wydawać pieniądze, które sami zarabiają – mówił w poniedziałek w Kielcach kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak.

– To, co my proponujemy to Polska, która pozostaje wierna swojej tradycji, która nie wywraca całej swojej kultury i ładu społecznego do góry nogami ze względu na mody ideologiczne” – stwierdził Bosak. – W naszych postulatach nie ma radykalnej zmiany porządku prawnego. My chcemy w Polsce spokojnego, harmonijnego społeczno-gospodarczego rozwoju. Polacy zasługują na prawdziwą alternatywę, na prawdziwą polityczną zmianę – dodał polityk.

Bosak odnosząc się do bieżącej sytuacji gospodarczej zwracał uwagę na rozwiązania antykryzysowe, m.in. w zakresie obniżania podatku VAT, które wprowadziły inne państwa europejskie.

– Niemcy obniżyli stawki VAT z 19 do 16 procent oraz z 7 do 5 procent, do końca 2020 roku. Austriacy z 20 do 10 procent obniżyli VAT na napoje bezalkoholowe. Tymczasem nasz rząd nie odstąpił nawet od wprowadzenia podatku cukrowego. Belgia obniżyła podatki VAT dla gastronomii z 12 do 6 procent, po to, żeby tę branżę odbudować. Cypr obniżył podatki z 9 do 5 procent. Te państwa pokazują, że da się to zrobić – zauważył polityk Konfederacji.

Zarzucał polskiemu rządowi, że “wymyśla dziwne rozwiązania znane z PRL”. Jako przykład podał bon turystyczny, który określił “kartkami na wczasy”.

– Rząd sięgnął po rozwiązania centralistyczne i socjaldemokratyczne. My uważamy, że aby wydobyć energię z Polaków trzeba przede wszystkim pozwolić im wydawać pieniądze, które sami zarabiają – ocenił.

Bosak krytykował też swoich kontrkandydatów w wyborach prezydenckich. Wytykał, że zarówno Rafał Trzaskowski jak i Andrzej Duda, wywodzą się z partii, które podczas swoich rządów podwyższyły kilkadziesiąt podatków.

– Jestem jedynym kandydatem, który proponuje myślenie w zupełnie innym kierunku” – mówił.

Zadeklarował, że jako prezydent RP nie podpisze żadnej ustawy podwyższającej podatki Polakom.

– Chciałbym wezwać rząd do tego, aby rozważył przedstawione przeze mnie rozwiązania, czyli obniżenie stawek podatkowych. Jeżeli rząd tego nie zrobi, to po wygranych wyborach prezydenckich sam wyjdę z takim projektem ustawy. Zaproponuję, aby obniżyć stawki podatkowe po to, aby gospodarkę na nowo po kryzysie rozkręcić. To jest właściwy kierunek myślenia, aby pozostawić Polakom kapitał na inwestycje i oszczędności. Przeciwny kierunek oparty na zabieraniu wszystkich pieniędzy, a następnie rozdawaniu ich w ramach programów polityka +plus+, to błędna filozofia, która do niczego dobrego nie może doprowadzić – stwierdził polityk.

Pytany przez dziennikarzy o spory ideologiczne, które pojawiły się w kampanii wyborczej m.in. dotyczące LGBT ocenił, że jest to zastępcza dyskusja.

– Nie możemy dawać manipulować swoich emocji, niezależnie od tego, jakie kto ma poglądy” – podkreślił – Musimy patrzeć czy spór ma zaczepienie w faktach. Prezydent Andrzej Duda i rząd PiS prowadził pod tym kątem politykę bierności. Prawo ani polityka nie zmieniły się w stronę konserwatywną, nawet o milimetr. Wywoływanie tego tematu w formie palącego sporu i powakacyjnych wypowiedzi na finiszu kampanii, to wyłącznie próba rozniecenia konfliktu w opinii publicznej w postaci zastępczego konfliktu ideologicznego – dodał Bosak.

pap / wm.pl/ wł.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Reklama

Copyright © 2019 Spotted Media.