Obserwuj nas na

Kielce

By nie trafić za kratki, posługiwała się dokumentem siostry

Dodano

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wsparci przez policjantów z Legnicy zatrzymali wczoraj 44-latkę. Kobieta była poszukiwana listem gończym za rozbój, ale nie stawiła się do aresztu by odbyć zasądzoną karę. W trakcie czynności wyszło na jaw, że skazana, by uniknąć zatrzymania od dłuższego czasu posługiwała się dokumentem, należącym do jej siostry.

Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób to komórka Wydziału Kryminalnego kieleckiej komendy, która zajmuje się m.in. zatrzymywaniem osób unikających kontaktu z wymiarem sprawiedliwości. Od 2015 roku policjanci z tego zespołu prowadzili poszukiwania 44-letniej kielczanki. Kobieta została skazana za przestępstwo rozbójnicze. Ponieważ wyrokowana nie stawiła się do aresztu, aby odbyć karę 3 lat pozbawienia wolności, a ustalenia kryminalnych wskazywały, że może ukrywać się zarówno w kraju jak i zagranicą, sąd za 44-latką wydał list gończy.

Kryminalni w trakcie prowadzenia poszukiwań natrafili na ślad, prowadzący do Legnicy. Z informacji posiadanych przez policjantów wynikało, że kobieta właśnie tam może przebywać od dłuższego czasu. Kieleccy mundurowi, wsparci przez kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 44- latkę w poniedziałkowy poranek. Kobieta najbliższe 3 lata spędzi w areszcie, ale wiele wskazuje na to, że wkrótce usłyszy kolejne zarzuty. W trakcie czynności wyszło bowiem na jaw, że kielczanka, by uniknąć zatrzymania od dłuższego czasu posługiwała się dokumentami swojej siostry. W tej sprawie czynności prowadzić będą legniccy śledczy.

KM / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media