Obserwuj nas na

Kielce

Coraz bliżej do budowy S74

Dodano

Wyłoniono wykonawcę drogi S74. Ponad 16 km odcinek będzie gotowy po 36 miesiącach od podpisania umowy. Inwestycja ma polepszyć skomunikowanie pomiędzy Łodzią, Kielcami i Rzeszowem.

Komisja przetargowa wyłoniła wykonawcę drogi S74 na odcinku Przełom/Mniów – węzeł Kielce zachód. Z 8 złożonych propozycji, według GDDKiA najkorzystniejsza jest od konsorcjum firm Mirbud (lider) i Kobylarnia (partner). Złożona oferta opiewa na kwotę niemal 540 mln zł. Jednym z warunków do podpisania umowy jest brak odwołań od postanowień komisji przetargowej. 

Realizacja zadania w systemie projektuj i buduj obejmuje wykonanie ponad 16 km odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej przechodzącej przez gminy: Miedziana Góra, Mniów i Strawczyn. W ramach inwestycji powstaną dwa zjazdy: Mniów i Bugaj, 12 wiaduktów, 2 mosty oraz przejścia dla zwierząt, drogi dojazdowe i Miejsca Obsługi Podróżnych na wysokości miejscowości Przełom. Wykonawca ma 36 miesięcy na wywiązanie się z umowy od dnia podpisania umowy (z wyłączeniem okresów zimowych w czasie prowadzenia robót budowlanych).

Trasa S74 na odcinków Przełom/Mniów – węzeł Kielce zachód to druga, po obwodnicy Opatowa, inwestycja w ciągu DK74 w województwie świętokrzyskim realizowana z rządowego programu Budowy Dróg Krajowych. Inwestycja ma ogromne znaczenie dla tranzytu Łódź – Kielce – Rzeszów. Rozwiązuje także szereg problemów komunikacyjnych dla mieszkańców stref podmiejskich Kielc. 

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media