Obserwuj nas na

Kielce

Czas na gastronomię. We wtorek w całej Polsce #GASTROPROTEST

Dodano

Reprezentanci polskiej gastronomii we wtorek o 12.00 w całej Polsce będą protestować pod hasłem #GASTROPROTEST – Czarna Polewka dla Rządu RP.

“Nadszedł moment, w którym reprezentanci polskiej gastronomii muszą wspólnie stanąć w obronie swoich praw i interesów, dlatego 03.11.2020 r. o godzinie 12:00 organizujemy w całej Polsce #GASTROPROTEST.” – czytamy w piśmie.

O 12.00 na kieleckim Rynku odbędzie się konferencja prasowa i tym samym start happeningu.

– Pragniemy nasz happening rozpocząć od konferencji na której przedstawimy postulaty Sztabu Kryzysowego Gastronomii Polskiej, oraz odpowiemy na wszelkie pytania. Chcemy okazać nasz sprzeciw dla obecnej sytuacji w jakiej znalazła się branża gastronomiczna przez nieprzemyślane decyzję Rządu, oraz zaprezentować dobre rozwiązania, które uratują tysiące miejsc pracy, także w Kielcach.

Gastronomia znów przed widmem bankructwa. Proponowana pomoc rządu nie rozwiązuje problemów

Ma to być pokojowe spotkanie z zachowaniem reżimu sanitarnego, działania zaś – co podkreślają organizatorzy – nie mają celów politycznych.

W dniu protestu na ręce premiera ma trafić (za pośrednictwem marszałków poszczególnych województw) petycja wspierająca Petycję Sztabu Kryzysowego Gastronomii Polskiej, w niej zaś żądania branży.

GASTRONOMII POLSKIEJ są potrzebne od RZĄDU RP:

1. Merytoryczny Plan wychodzenia z kryzysu na 6 miesięcy
2. Zwolnienie pracodawców i pracowników z ZUS na 6 miesięcy
3. Stała i jednolita stawka 8% VAT na wszystkie produkty i usługi
4. Fundusz Wsparcia Gastronomii
5. Tarcza Antykryzysowa dla Gastronomii
6. Standardy „Bezpieczna Restauracja w epidemii” wg typów lokali
7. Zniesienie ograniczeń czasowych otwarcia wszystkich lokali
8. Podstawa konstytucyjna ograniczania prowadzenia działalności

– Nikt z nas nie neguje istnienia pandemii, ani nie postuluje za bezmyślnym zniesieniem obostrzeń. Niemniej gastronomia to rodzaj działalności wysoko kosztowej. Wierzymy w sposoby rozwiązania problemu, które pozwolą uniknąć całkowitego zamknięcia wielu lokali, a co za tym idzie uchronić wiele miejsc pracy. W Polskiej gastronomii jest ponad 78 000 podmiotów, które zatrudniają ponad 1 milion obywateli i ich rodziny. To nie jest temat błahy i poboczny. Dla wielu z naszej branży to być, albo nie być.

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media