Obserwuj nas na

Kielce

Dani Dujszebajew na dłużej w Industrii Kielce

Dodano

Kibice Industrii Kielce mają powody do radości, ponieważ hiszpański rozgrywający Dani Dujshebaev przedłużył kontrakt z klubem do czerwca 2026 roku.

27-letni Dujshebaev dołączył do Kielc w 2017 roku, jednak pierwszy sezon spędził na wypożyczeniu w słoweńskim klubie Celje Pivovarna Lasko. Z powodu trudnej sytuacji kadrowej jego wypożyczenie zostało skrócone, i od 2018 roku gra już w żółto-biało-niebieskiej koszulce Industrii Kielce. W tym czasie zdobył pięć tytułów mistrza Polski, dwa Puchary Polski oraz dwa srebrne medale Ligi Mistrzów.

Dani jest wszechstronnym zawodnikiem, mogącym grać na środku i lewym rozegraniu, jak również w defensywie. Jego uniwersalność i zdolność do gry na różnych pozycjach są bardzo cenione przez trenera Talanta Dujshebaeva. Jak podkreśla Michał Jurecki, dyrektor sportowy klubu, Dani jest także kluczowym zawodnikiem w bloku obronnym. W ubiegłym sezonie, z powodu kontuzji innych zawodników, przejął ciężar odpowiedzialności za defensywę i sprostał temu zadaniu.

Nowy kontrakt Dujshebaeva z Industrią Kielce jest sygnałem, że klub wiąże z nim duże nadzieje na kolejne sukcesy w nadchodzących sezonach.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media