Obserwuj nas na

Kielce

Diabelski Młyn wróci na Rynek. Kielce szykują Jarmark Bożonarodzeniowy

Dodano

Po roku przerwy, na kieleckim Rynku znów zagości Jarmark Bożonarodzeniowy. Nie zabraknie występów artystycznych, świątecznych straganów oraz Diabelskiego Młyna, który był hitem w okresie świątecznym w 2019 roku.

Rok temu, ze względów epidemicznych zdecydowano się zorganizować Jarmark Bożonarodzeniowy w wersji wirtualnej. Na specjalnej stronie internetowej wystawcy mogli zaprezentować swoją ofertę. W tym roku impreza wraca w swojej żywej formule.

– Bardzo cieszymy się, że możemy ponownie zorganizować jarmark na kieleckim Rynku, choć oczywiście patrzymy z odpowiedzialnością na aktualną sytuację. Jeżeli tylko pojawią się ograniczenia, będziemy podejmować stosowne decyzje – podkreśla Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Wydarzenie rozpocznie się 4 i potrwa do 19 grudnia br. Będą świąteczne grzańce, ciasta, potrawy wigilijne oraz drobne upominki i gwiazdkowe ozdoby. Pojawi się również strefa foodtruck.

W weekend 18-19 grudnia na Rynku stanie scena. Występy artystyczne pozwolą wzbogacić popołudnia w klimat Bożego Narodzenia. Będą przygotowane konkursy, karaoke, świąteczna fotobudka i animacje dla dzieci.

Do stolicy województwa świętokrzyskiego wróci również koło widokowe, które okazało się hitem jarmarku w 2019 roku. Diabelski młyn będzie towarzyszyć imprezie przez cały czas jej trwania.

Jarmark oficjalnie zostanie zainaugurowany 5 grudnia o godz. 16:00. Wówczas zaplanowane jest wspólne odpalenie światełek na miejskiej choince.

– Chcieliśmy, żeby w tym wydarzeniu mogło wziąć udział jak najwięcej mieszkańców, dlatego zdecydowaliśmy się nieco zmodyfikować termin. Zamiast w dzień św. Mikołaja, jak zazwyczaj się to odbywało, choinka rozbłyśnie dzień wcześniej – tłumaczy Bogdan Wenta.

fot. Sławek Rakowski

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media