Obserwuj nas na

Kielce

Diecezja Kielecka: co z Komuniami?

Dodano

W poniedziałek 12 kwietnia Kuria Diecezjalna w Kielcach podała komunikat Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego dotyczący organizowania uroczystych I Komunii Świętych dzieci w parafiach w roku 2021, w czasie pandemii koronawirusa.

W związku trwającym stanem epidemicznym, zmieniającymi się zaleceniami sanitarnymi oraz licznymi pytaniami ze strony Księży Proboszczów i Rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, Biskup Kielecki zalecił ustalanie terminów uroczystości przez proboszcza parafii w porozumieniu z rodzicami dzieci komunijnych. Jeśli nie będzie jednomyślności co do terminu uroczystości, dla pozostałej grupy dzieci należy ustalić nowy termin, nie późniejszy niż koniec 2021 roku.

W organizacji uroczystości I Komunii Świętej należy uwzględniać zasady sanitarne obowiązujące w miejscach kultu. Jeżeli będą tego wymagały przepisy sanitarne i okoliczności sanitarne, to należy organizować uroczystość I Komunii Świętej w mniejszych grupach. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej mają wcześniej przystąpić do jednej indywidualnej spowiedzi, przeprowadzanej z zachowaniem wymaganych środków sanitarnych.

“Dzieciom, rodzicom oraz wszystkim zaangażowanym w dobre przygotowanie do przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz I Komunii Świętej z serca błogosławię.”- zakończył komunikat Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media