Obserwuj nas na

Kielce

Dzień Flagi w Kielcach (zdjęcia)

Dodano

Wciągnięciem flagi na maszt rozpoczęły się obchody Dnia Flagi w stolicy regionu. W uroczystości, która odbyła się przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim, udział wziął miedzy innymi prezydent Kielc Bogdan Wenta oraz wojewoda Zbigniew Koniusz.

– Jako sportowiec doskonale wiem, że szczególną uwagę na symbole narodowe zwracamy podczas pobytów za granicą. Wówczas to flaga i hymn dają mam największą siłę i spójność. Barwy narodowe są tym, to co nas łączy, do nich możemy odwoływać się każdego dnia. Dlatego tak bardzo potrzebne jest nam to święto. Bądźmy z niego dumni – podkreślał prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Głos zabrał również wojewoda Zbigniew Koniusz

– Znowu łopocze biało-czerwona. I tak dzieje się od lat, od wieków. I to jest coś więcej niż symbol. To znak, pod którym całe pokolenia, naszych dziadów, pradziadów i ojców, łączyło się. Nie tylko z okazji świąt narodowych, ale łączyło się w bólu i w walce. Jak wielką moc mają te dwa kolory, nasz naród dokładnie wie – mówił wojewoda. – To jest nie tylko znak, to jest nasza tożsamość. I my powinniśmy przekazać tę wartość naszym dzieciom i naszym wnukom. Te biało-czerwone kolory były i są, i – mam nadzieję – bardzo długo pozostaną z nami – podkreślił Zbigniew Koniusz.

Druga część uroczystości odbyła się przy ulicy Zagórskiej, pod pomnikiem upamiętniającym rocznicę ustanowienia barw narodowych. W wydarzeniu wziął udział zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony 2 maja, to jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych.

um kielce / uw / wł.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media