Obserwuj nas na

Kielce

Groźna awaria na zalewie i pomoc policjantów

Dodano

Dzięki obecności policjantów z Zespołu Wodnego na zalewie w Cedzynie, troje wczasowiczów bezpiecznie dotarło na brzeg. Awaria skutera sprawiła, że 36 – 35- latkowie wraz z 30- latką nie mieli możliwości wydostania się na brzeg, a jednostka pływająca zaczęła tonąć. Będący w pobliżu policjanci wydobyli poszkodowanych i odholowali skuter na brzeg.

Sytuacja wydarzyła się w ostatnią sobotę, około godziny 17:20. Pełniący służbę na zalewie w Cedzynie funkcjonariusze z Zespołu Wodnego zauważyli na powierzchni odwrócony skuter wodny. Obok pojazdu znajdowały się 3 osoby, które wzywały pomocy. Stróże prawa podpłynęli do poszkodowanych i wyciągnęli ich na pokład łodzi służbowej. Okazało się, że ich jednostka pływająca uległa uszkodzeniu i już zaczęła opadać na dno. Jednak dzięki obecności policjantów z Zespołu Wodnego poszkodowani bezpiecznie dotarli na brzeg, a skuter został w porę odholowany.

Warto podkreślić, że oprócz obecności policjantów na szczęśliwe zakończenie tego zdarzenia miało wpływ odpowiedzialne zachowanie wczasowiczów. Wszyscy byli trzeźwi, a ponadto mieli założone kapoki, dzięki czemu pomimo niewielkich umiejętności pływackich, mogli utrzymać się na wodzie i wezwać pomoc.

KM / KPP

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media