Obserwuj nas na

Kielce

IMGW ostrzega przed burzami na południu, w centrum i na wschodzie Polski

Dodano

IMGW wydał w poniedziałek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami w pasie południowej, centralnej i wschodniej Polski, a także ostrzeżenia drugiego stopnia w południowej części kraju.

Ostrzeżenia drugiego stopnia (w trzystopniowej skali) obowiązują w czwartek od 11.00 do północy w powiatach w woj. małopolskim i w części woj. świętokrzyskiego, śląskiego i podkarpackiego.

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i stwarzających zagrożenie dla zdrowia i życia.

Prognozowane są burze. Miejscami będą im towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 30 mm, a punktowo do 45 mm, lokalnie opady gradu i porywy wiatru do 80 km/h.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia IMGW obowiązują w poniedziałek od godz. 11.00 do północy we wschodniej, centralnej i południowej części kraju z wyjątkiem woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego i części województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i opolskiego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza wystąpienie „niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, utrudnienia w prowadzeniu działalności, opóźnienia w ruchu drogowym i kolejowym i zakłócenia w przebiegu imprez plenerowych.

Prognozowane są burze. Miejscami będą im towarzyszyć silne opady deszczu do 20 mm, a punktowo do 35 mm, lokalnie grad i porywy wiatru do 75 km/h. (PAP)

mpg/ joz/

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media