Obserwuj nas na

Kielce

Industria Kielce świętowała na Rynku! Tysiące kibiców fetowało odzyskanie mistrzostwa Polski [zdjęcia]

Avatar photo

Dodano

Kielce utonęły w żółto-biało-niebieskich barwach. Po pewnym pokonaniu Orlen Wisły Płock w finałowej rywalizacji Orlen Superligi, szczypiorniści Industrii Kielce oficjalnie odzyskali tytuł mistrzów Polski. Sukces zespołu zwieńczyła wieczorna feta na kieleckim Rynku, gdzie zawodnicy oraz sztab szkoleniowy świętowali zdobycie trofeum wraz z tysiącami wiernych kibiców.

W niedzielne wczesne popołudnie Industria Kielce przypieczętowała sukces, pokonując w Hali Legionów odwiecznego rywala z Płocka 36:27. Dzięki zaliczce z pierwszego meczu w Orlen Arenie (30:25), podopieczni Krzysztofa Lijewskiego zamknęli finałową rywalizację w dwóch spotkaniach. Tym samym mistrzowski tytuł powrócił do Kielc po dwuletniej przerwie.

Prawdziwe szaleństwo rozpoczęło się o godzinie 18:00, kiedy na kieleckim Rynku wystartowała mistrzowska feta. Radosnemu świętowaniu towarzyszyła muzyka znana z Hali Legionów oraz ogromna, pozytywna energia płynąca zarówno od zawodników, jak i fanów.

Do zgromadzonych na placu kibiców zwrócił się szkoleniowiec mistrzów Polski.

– Dziękuję Wam za to, że byliście z nami nie tylko w tych cudownych momentach, jak ten, ale pokazaliście, że kibicem się jest, a nie bywa. Byliście przy nas w trudnych chwilach. Bez Waszej pomocy dzisiejszego sukcesu by nie było – mówił ze sceny poruszony Krzysztof Lijewski.

Złote medale Orlen Superligi to idealne podsumowanie udanego roku w wykonaniu kieleckiego klubu. W zakończonym właśnie sezonie 2025/2026 piłkarze ręczni Industrii Kielce wywalczyli na krajowym podwórku dublet, zdobywając oprócz mistrzostwa kraju także prestiżowy Superpuchar.

Źródło: Kielce.eu