Obserwuj nas na

Kielce

Intensywne opady śniegu w świętokrzyskim oraz utrudnione warunki na drogach

Dodano

Drogi krajowe i wojewódzkie w regionie świętokrzyskim są przejezdne, ale na niektórych odcinkach nadal może zalegać błoto pośniegowe i zajeżdżony śnieg. Służby drogowe apelują o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Sobotni atak zimy spowodował, że warunki na drogach regionu świętokrzyskiego są trudne. Główne trasy są przejezdne, ale na odcinkach lokalnych może zalegać warstwa śniegu lub błoto pośniegowe.

Jak poinformował PAP dyżurny GDDKiA w Kielcach, przed godziną 12 na trasach regionu pracowało około 40 pługopiaskarek i solarek.

„Wszystkie drogi są przejezdne, a jezdnie czarne i mokre” – zaznaczył dyżurny.

Utrudnienia w ruchu mogą występować na krajowej 79. Po godzinie 11 w miejscowości Łoniów – Kolonia na trasie Sandomierz – Kraków doszło do zderzenia samochodu ciężarowego i busa. Jedna osoba została ranna. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo.

Błoto pośniegowe i śnieg może występować na niektórych odcinkach dróg wojewódzkich. W sobotę przed południem trasy patrolowało 27 pojazdów od zimowego utrzymania ruchu.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Utrata panowanie nad pojazdem na śliskiej nawierzchni drogi była prawdopodobną przyczyną wypadku w Starej Słupi.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący volkswagenem golfem poruszał się w kierunku Nowej Słupi.

„Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącym z naprzeciwka autem marki suzuki, a następnie zjechał do rowu. Na skutek tego zdarzenia do szpitala pojechała pasażerka suzuki” – przekazała mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa świętokrzyskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach śniegu. Padać ma przez całą sobotę i w niedzielę rano.

Alert dotyczy prawie całego regionu świętokrzyskiego, z wyjątkiem powiatu koneckiego. Synoptycy przewidują intensywne opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm do 25 cm.

Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 6 rano w niedzielę. Meteorolodzy prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska określają na 80 proc.

wdz/ amac/ pap / policja

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media