Obserwuj nas na

Kielce

Iwo Kaczmarski zostaje w Koronie!

Dodano

Iwo Kaczmarski

Iwo Kaczmarski przedłużył kontrakt z Koroną Kielce. Nowa umowa 16-latka będzie obowiązywać do 2023 roku.

Kaczmarski to wychowanek kieleckiego klubu. W trakcie letniej przerwy sporo mówiło się o zainteresowaniu nim ze strony innych polskich klubów, jak Lecha Poznań czy Legii Warszawa. Ostatecznie zawodnik zdecydował się kontynuować swoją przygodę z piłką w rodzinnym mieście.

Iwo Kaczmarski w kadrze pierwszego zespołu pojawił się w sezonie 2019/20. Na debiut w Ekstraklasie musiał czekać do czerwca 2020 roku, gdy wystąpił w spotkaniu z Lechem Poznań, rozegranym na Suzuki Arenie.

Kolejne występy młodego zawodnika, w żółto-czerwonej koszulce, miały miejsce w trzech ostatnich meczach ubiegłego sezonu. W kończącym rozgrywki spotkaniu z Łódzkim Klubem Sportowym zdobył swoją premierową bramkę, dzięki której został najmłodszym strzelcem gola w Ekstraklasie w XXI wieku oraz drugim najmłodszym w historii polskiego futbolu, zaraz po Włodzimierzu Lubańskim.

W obecnych rozgrywkach Fortuna 1 Ligi kielecki wychowanek wystąpił we wszystkich dotychczasowych trzech spotkaniach, dwukrotnie rozpoczynając w podstawowym składzie (z GKS-em 1962 Jastrzębie i Puszczą Niepołomice). Iwo Kaczmarski to także młodzieżowy reprezentant Polski.

fot. korona-kielce.pl

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media