Obserwuj nas na

Kielce

Jest porozumienie ws. przebudowy kieleckiego dworca kolejowego (wideo)

Dodano

Coraz bliżej przebudowy dworca kolejowego. Miasto Kielce podpisało z PKP PLK S.A. porozumienie dotyczące opracowania dokumentacji dla tej inwestycji, razem z planowanym parkingiem nad torowiskiem. Dokument parafowalii prezydent Bogdan Wenta, zastępca prezydenta Bożena Szczypiór oraz skarbnik Beata Pawłowska.

Parking nad torami ma być skomunikowany zarówno z ulicą Żelazną, jak i Mielczarskiego. Wg planów znajdzie się tam 300 miejsc postojowych, z możliwością rozbudowy do 500. Jak podkreśla zastępca prezydenta Kielc, Bożena Szczypiór, obiekt posłuży nie tylko pasażerom korzystającym z dworca kolejowego, ale również wyremontowanego dworca autobusowego.

– Jest to centrum komunikacyjne województwa. Wydaje się, że zasadne jest, by taki parking powstał, biorąc też pod uwagę nasz nowy obiekt, który zostanie oddany do użytku w przyszłym tygodniu – mówi.

W wydarzeniu uczestniczył również wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz. Jego wkład w wieloletnie negocjacje i finalizację rozmów podkreślił włodarz Kielc.

– Ta pomoc ze strony władz województwa była istotna w przygotowaniu i prowadzeniu negocjacji, dlatego kieruję szczere podziękowania do pana wojewody – powiedział prezydent Bogdan Wenta.

– Cieszę się ogromnie, że własnym uporem doprowadzili Państwo negocjacje do końca. Dziękuję również PKP PLK S.A. za aktywność i uczestnictwo w tym procesie. Był on długi, ale efekt jest dobry, z korzyścią dla wszystkich naszych mieszkańców, bo przebudowany dworzec, nowe miejsca parkingowe, otwierają tę część miasta dla wielokierunkowego użytkowania – przekonuje Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski.

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media