Obserwuj nas na

Kielce

Kielce promują kształcenie zawodowe (zdjęcia)

Dodano

Młodzież może poznać ofertę kieleckich techników i szkół branżowych, skorzystać z porad doradców zawodowych, a przede wszystkim zobaczyć jak wyglądają nowoczesne pracownie CK Technik i stanowiska do nauki stworzone przez partnerów Centrum. Dni promocji odbywają się w czwartek i w piątek od godziny 9:00 do 14:00.

CK Technik to nowoczesny i kluczowy ośrodek budowania kompetencji i kwalifikacji zawodowych dla młodzieży i dorosłych.

– Uczniowie, którzy wybierają szkoły branżowe w Kielcach u nas odbywają zajęcia praktyczne. Dzięki takim akcjom możemy pokazać im jakim sprzętem dysponujemy. Obecnie kształcimy 250 uczniów, a od września będzie ich 600 – mówi Ilona Calicka, dyr. Centrum Kształcenia Zawodowego w Kielcach.

Jak podkreśla prezydent Kielc Bogdan Wenta poszerzenie oferty Centrum Kształcenia Zawodowego polega na partnerstwie z biznesem i przedsiębiorcami z różnych branż – informatycznej, motoryzacyjnej czy odlewniczej.

– Przedsiębiorcy pomagają oferować kształcenie w zawodach i przy stanowiskach pracy, których oni potrzebują. Jest to innowacja w szkolnictwie – dodaje zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki.

– Istotnym elementem jest to, że dzięki partnerom biznesowym młodzi ludzie wybierający kształcenie zawodowe będą mogli znaleźć zatrudnienie blisko domu, w Kielcach czy w okolicach Kielc – zaznacza prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Jak powiedział wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki oferta szkół branżowych w Kielcach jest bardzo bogata. W tym roku w technikach uruchomionych będzie 39 oddziałów i 9 oddziałów w szkołach branżowych pierwszego stopnia. We wszystkich szkołach ponadpodstawowych w Kielcach jest ponad trzy tysiące miejsc.

– Ta oferta nie jest skierowana tylko do młodych kielczan, ale także wszystkich mieszkańców województwa świętokrzyskiego – podkreśla prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik zaznacza, że bardzo ważna jest zmiana mentalności rodziców młodych ludzi.

– Jeszcze pokutuje przekonanie, że wybranie szkoły branżowej jest wstydem. Tymczasem można skończyć szkołę branżową pierwszego stopnia, drugiego stopnia, zdać maturę i studiować – mówi Kazimierz Mądzik.

Podczas Dni Promocji Szkolnictwa Zawodowego w CK Technik, 10 i 11 czerwca, można zapoznać się z ofertą:

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika;
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kielcach;
Zespół Szkół Elektrycznych ;
Zespół Szkół Informatycznych;
Zespół Szkół Nr 2 ;
Zespół Szkół Mechanicznych ;
Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego ;
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1.

Udział w wydarzeniu biorą także przedstawiciele Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach – Wydział Mechatroniki i Budowy Maszyn, Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz firm świadczących swoje usługi na lokalnym, krajowym i międzynarodowym rynku pracy: Astor Kraków, Autorud Stalowa Wola Sp. z o.o., BMW Vertriebs GmbH Sp z o.o. Oddział w Polsce, Fronius Polska Sp. z o.o., GLOBTRACK Polska Sp. z o.o., KH-KIPPER Sp z o.o., Nobile Motors Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer i Serwis Mercedes Benz Oddział Kielce, Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Inżynieryjne „WWTECH” Przemysław Wójcik, PTH Pneumatic Complex Osojca JiP Sp. J.

Urząd Miasta Kielce

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media