Obserwuj nas na

Kielce

Kieleccy szczypiorniści będą promować Miasto

Dodano

Miasto Kielce i klub Industria Kielce podpisały umowę na promocję miasta poprzez sport. Za realizację szeregu działań promocyjnych wicemistrzowie Polski otrzymają 3,5 mln zł.

Decyzję o przekazaniu pieniędzy z budżetu na ten cel Rada Miasta podjęła 14 marca br. W maju władze Kielc ustaliły z klubem szczegóły umowy. Tę ostatecznie podpisano w czwartek, 13 czerwca.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozmów i bardzo szczęśliwi z podpisania umowy. W czasie negocjacji staraliśmy się wypracować takie rozwiązania, które będą również mniej standardowe, by ta promocja miasta poprzez nasz klub miała inny wymiar niż dotychczas bywało – informuje wiceprezes Paweł Papaj.

W umowie, poza podstawowymi elementami, takimi jak ekspozycja herbu Kielc i nazwy miasta na koszulkach, ściankach reklamowych czy bilbordach, zawarto również kwestie dotyczące np. emisji filmu promocyjnego na telebimie podczas meczów czy udział piłkarzy ręcznych w wydarzeniach organizowanych i współorganizowanych przez Miasto. Klub ma również przygotować spot przedstawiający potencjał turystyczny stolicy regionu.

– Zależy nam na tym, i tak ta umowa została skonstruowana, żeby ten cel, jakim jest promocja Kielc, był jak najbardziej widoczny. Klub piłki ręcznej w Kielcach od lat należy do najsilniejszych marek jakie to miasto posiada, zarówno w Polsce, jak i Europie – mówi Bartłomiej Zapała, zastępca prezydenta Kielc.

Ponadto Kielce będą promowane podczas spotkań biznesowych, tak z krajowymi, jak i zagranicznymi partnerami klubu.

– W ostatnich latach organizowaliśmy spotkania z Izbą Gospodarczą Francji, konsulatem niemieckim i wieloma innymi instytucjami, które mogą być zainteresowane współpracą z kieleckimi firmami. Chcemy też pomagać Miastu, by i ono mogło wykorzystać nasz potencjał – przekonuje wiceprezes Papaj.

Umowa na promocję Kielc przez klub Industria obowiązywać będzie do 15 grudnia br.

Urząd Miasta Kielce

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media