Obserwuj nas na

Kielce

Kieleckie akademiki bez ograniczeń

Dodano

Politechnika Świętokrzyska i Uniwersytet Jana Kochanowskiego nie wprowadzą dostępności swoich akademików wyłącznie dla osób zaszczepionych. Wcześniej takie rozwiązanie zamierzał wprowadzić m.in. Uniwersytet Śląski w Katowicach.

W przypadku UJK taką ewentualność brano pod uwagę jeszcze kilka tygodni temu. Ostatecznie nie zdecydowano się wprowadzać żadnych tego typu ograniczeń.

– Nie ma takiej decyzji. Wypowiadał się na ten temat Rzecznik Praw Obywatelskich, a także Minister Edukacji i Nauki i nie ma podstaw, by zamykać akademiki dla osób niezaszczepionych. Wiem, że Uniwersytet Śląski chciał wprowadzić konkretne rozwiązania, jednak później wycofano się z tego pomysłu – powiedział portalowi wKielcach.info Piotr Burda, rzecznik prasowy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Podobną decyzję podjęła także Politechnika Świętokrzyska. Władze uczelni zapowiadają jednak, że w trakcie roku akademickiego będą zachęcać studentów do zaszczepienia.

– Nie ma takiego ograniczenia, nie będziemy sprawdzać certyfikatów COVID. Nasze akademiki są w tej chwili dostępne dla wszystkich zainteresowanych – informuje Kamil Dziewit, rzecznik prasowy Politechniki Świętokrzyskiej, cytowany przez portal wKielcach.

fot. Politechnika Świętokrzyska

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media