Obserwuj nas na

Kielce

Kieleckie MPK bez prezesa

Dodano

Elżbieta Śreniawska została we wtorek odwołana z funkcji prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Stosowną uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Nadzorcza spółki. Była już szefowa MPK od kilku dni zasiada w Radzie Nadzorczej skarżyskiego Mesko i została oddelegowana do pełnienia obowiązków prezesa.

Początkowo Śreniawska chciała złożyć rezygnację z pełnionej funkcji. Aby jednak nie zwoływać Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, zdecydowano się złożyć wniosek do Rady Nadzorczej.

– Aby nie narażać spółki na dodatkowe koszty w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych złożyliśmy wniosek o odwołanie pani prezes, który został przyjęty. Aby zapewnić spółce normalne funkcjonowanie rada nadzorcza odwołała z urlopu prokurenta, którym jest główna księgowa spółki – powiedział Radiu Kielce Piotr Rogula, przedstawiciel miasta w Radzie Nadzorczej.

Jak informuje regionalna rozgłośnia Polskiego Radia, wkrótce mamy poznać kandydata na prezesa MPK. Następnie jego kandydatura zostanie przedstawiona do zaopiniowania prezydentowi Bogdanowi Wencie (miasto posiada 33 proc. udziałów w spółce). Nie powinno potrwać to dłużej niż 2 tygodnie.

Co ciekawe, Elżbieta Śreniawska została 26 czerwca po raz kolejny wybrana na szefową Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Jak przekonuje Bogdan Latosiński, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki pracowniczej Kieleckie Autobusy, która posiada większość udziałów w MPK, była już prezes złożyła pisemne oświadczenie, że chce kolejną kadencję pełnić swoją dotychczasową funkcję.

„Będąc pełnym podziwu wobec tak dużego sukcesu Pani E. Śreniawskiej jednocześnie ubolewamy nad tym, że o tak ważnych decyzjach Pani Prezes dowiadujemy się z mediów, a nie od niej samej. (…) Jako udziałowcy, dla dobra naszej firmy, zawsze blisko współpracowaliśmy z Panią Prezes, a nasze relacje były więcej niż poprawne, dlatego jesteśmy przekonani, że należała nam się większa uczciwość w komunikowaniu swoich planów zawodowych, tym bardziej że siłą rzeczy są one powiązane z przyszłością spółki. Jeśli pojawiły się konkretne deklaracje dotyczące dalszej pracy na rzecz MPK, to powinny być one wiążące” – napisał w oświadczeniu Bogdan Latosiński.

Elżbieta Śreniawska kadencję prezesa Mesko S.A. rozpocznie z dniem odbycia Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za 2020 r.

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media