Obserwuj nas na

Kielce

Kolejne elektryczne radiowozy trafią do policjantów (zdjęcia)

Dodano

Jeszcze w tym roku do floty elektrycznych radiowozów dołączy kolejne 14 tego typu pojazdów. Zakup będzie realizowany przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Wczoraj umowę w tej sprawie podpisał Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Jarosław Tokarczyk. Obecnie w garnizonie świętokrzyskim używanych jest 13 w pełni elektrycznych radiowozów i kilkanaście pojazdów hybrydowych.

Wczorajsza uroczystość odbyła się przy udziale Wicewojewody Świętokrzyskiego Rafała Nowaka, parlamentarzystów ziemi świętokrzyskiej oraz przedstawicieli służb mundurowych i strażaków ochotników. Gospodarz spotkania, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach Pan Ryszard Gliwiński podkreślił, że to już kolejne środki jakie są przekazane na współfinansowanie zakupu wozów strażackich i radiowozów. To dzięki dobrej współpracy, porozumieniu i wsparciu wielu podmiotów, możliwe jest przekazanie tych środków, a tym samym dbanie o środowisko i bezpieczeństwo mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Jarosław Tokarsczyk w imieniu nadinsp. dr Jarosława Kalety, podziękował za kolejne już wsparcie Świętokrzyskiej Policji przy zakupie radiowozów elektrycznych. Przypomniał, że w 2019 roku z funduszu dofinansowano zakup 4 takich pojazdów i 3 stacje ładowania, a w minionym roku 9 radiowozów i kolejnych 9 stacji. Insp. Tokarczyk podkreślił, że sukcesywne wprowadzanie tego typu radiowozów do floty policyjnych pojazdów, pozwoli ograniczyć ilość spalin oraz znacznie ograniczyć hałas.

KT / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media