Obserwuj nas na

Kielce

Kolejne wsparcie na rewitalizację małych miast

Avatar photo

Dodano

Obradujący pod przewodnictwem marszałek województwa Renaty Janik Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zatwierdził wybór 6 projektów, które zostaną dofinansowane ze środków programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027, przewidzianych na rewitalizację miast. Prowadzony nabór kierowany był do gmin miejskich i gmin miejsko-wiejskich. Łączna kwota dofinansowania to ponad 36,8 mln zł.

Wybrane zostały:

• Gmina Nowa Słupia – projekt pt. “Rewitalizacja Nowej Słupi, w tym budowa i modernizacja infrastruktury kulturalnej na terenie Miasta i Gminy Nowa Słupia – Etap II” kwota dofinansowania – 5 189 855,59 zł,
• Gmina Chmielnik – projekt pt. “Kompleksowa rewitalizacja przestrzeni publicznej miasta Chmielnik- etap II” – kwota dofinansowania 5 134 133,85 zł,
• Gmina Nowy Korczyn – projekt pt.”Rewitalizacja miejscowości gminnej Nowy Korczyn – etap III” – kwota dofinansowania – 7 301 223,25 zł,
• Gmina Połaniec – projekt pt. “Rewitalizacja miasta szansą na rozwój Gminy Połaniec” – kwota dofinansowania – 7 044 888,50 zł,
• Gmina Małogoszcz – projekt pt. “Rewitalizacja miasta szansą na rozwój Gminy Małogoszcz” – kwota dofinansowania – 7 998 844,18 zł,
• Gmina Wodzisław – projekt pt. “Kompleksowa rewitalizacja miasta Wodzisław” – kwota dofinansowania – 4 148 918,64 zł.