Obserwuj nas na

Kielce

Kolejni mieszkańcy “Nowych Jezioranów” otrzymali klucze (zdjęcia)

Dodano

15 rodzin otrzymało we wtorek klucze do mieszkań komunalnych na tzw. “Nowych Jezioranach”. Tym samym zakończył się trzeci etap budowy osiedla, znajdującego się pomiędzy ulicami 1 Maja i Łódzką.

– Kielce nie zapominają o swoich mieszkańcach, którzy potrzebują wsparcia. Mam nadzieję, że w przyszłości wystarczy środków na kolejne tego typu inwestycje. Miasto musi być solidarne i to w tej chwili pokazujemy – podkreśla Jarosław Karyś, przewodniczący Rady Miasta Kielce.  

Budowa ostatnich 15 mieszkań dopełniła powstające od 2018 roku, w miejscu starych budynków komunalnych, osiedle. W dwóch pierwszych etapach powstały 22 lokale. Docelowo Miejski Zarząd Budynków zamierza w tym miejscu wybudować 78 mieszkań.

– Budując to osiedle myślimy również o ekologii, wszystkie mieszkania zostały podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej. To znaczy, że po prostu będzie mniej smogu – powiedział prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Nowych sąsiadów życzliwie powitali mieszkańcy osiedla. Przygotowali oni drobne prezenty w postaci woreczków wypełnionych lawendą i miętą.

– Witamy was na nowym osiedlu. Mamy nadzieję, że stanie się ono dla was domem, w którym będziecie się wspaniale czuć – powiedziała Zofia Syska, mieszkanka osiedla. W te upominki włożyliśmy całe serce i mamy nadzieję, że będą się Wam podobać – dodała.

“Nowe Jeziorany” to nie tylko osiedle mieszkań komunalnych. Obok budynków, od 2019 działa również świetlica w której mieszkańcy mogą spędzać wolny czas i integrować się.

źródło i fot.: własne/Urząd Miasta Kielce

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media