Obserwuj nas na

Kielce

Komentarz ws. TSUE i „walka z hitlerowcami”

Dodano

Media – i tradycyjne, i internetowe – zalała fala komentarzy po decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie kopalni Turów. Polska ma płacić 500 tys. euro za każdy dzień niezaprzestania wydobywania węgla. 

Sprawę skomentować postanowił także świętokrzyski poseł Mariusz Gosek (Solidarna Polska), opatrując swoją publikację selfie z pomnikiem Antoniego Goska, PS. Karp, który zginął w walce z hitlerowcami.

– Unijny trybunał sprawiedliwości po raz kolejny atakuje Polskę. 500 tys euro dziennie kary/dziennie jeżeli nie zatrzymacie wydobycia w kopalni Turów! Tego chcą unijni sędziowie. W tym samym czasie w Niemczech kopalnie są otwierane – czytamy na profilu posła.

W jednoznacznym tonie poseł krytykuje Unię, a przy okazji opozycję.

– Zniszczyli polskie stocznie, huty, cukrownie, w czasach gdy niemieckie i francuskie były ratowane. Odebrali bezpieczeństwo energetyczne godząc się na wspólny deal Rosji z Niemcami (budowa gazociągu Nord Stream2). Eurokraci, wraz z pomocą polskiej opozycji, prowadzą do ogromnego wzrostu cen energii dla Polaków.

Dostaje się też unijnym środkom.

520 mld PLN zwyczajnie nam się należało, tego UE, zablokować nie mogła. 250 mld PLN to tzw. fundusz odbudowy, na który składa się … unijna pożyczka i podatki. Te pieniądze oddamy razy kilka.

Pakiet energetyczno – klimatyczny, wprowadzenie norm na emisję CO2, doprowadzi do wyregulowania rynku cementowo – wapienniczego. Tak jak w górnictwie, także i tutaj, będzie musiało dojść do masowych zwolnień z pracy.

Komentarz komentarzem, jakie jednak punkty styczne zdaniem Mariusza Goska ma pomnik widoczny na selfie z decyzją TSUE? To zapewne wie tylko sam poseł.

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media