Obserwuj nas na

Kielce

Korona wróci do miasta. Jest zgoda radnych

Dodano

Korona Kielce znów wróci do miasta. Podczas dzisiejszej, nadzwyczajnej sesji Rady Miasta kieleccy rajcowie, większością głosów, zgodzili się na przejęcie od rodziny Hundsdorferów 72% akcji klubu. Dzięki temu Kielce ponownie będą jedynym udziałowcem Żółto-czerwonych.

Dyskusja była długa, trwała ok. trzech godzin. Swoje zdanie przedstawiali zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy powrotu klubu na “miejski garnuszek”. Prezydent Bogdan Wenta wyraził jednak nadzieję, że radni nie pozwolą klubowi upaść.

Rajców interesowało również to, jak klub będzie funkcjonował po tym, jak ponownie przejmie go miasto. Przytaczano wartości pieniężne, jakie w latach 2008-2017 przeznaczono na klub. Padły jednak zapewnienia wiceprezesa Marka Paprockiego, że budżet będzie prowadzony tak, by nie generować strat.

Ostatecznie za przejęciem 72% udziałów w spółce Korona S.A. zagłosowało 14 rajców, przeciwko było 7, zaś 4 wstrzymało się od głosu.

Radni zgodzili się również na podwyższenie kapitału w spółce o blisko 5 mln zł. Tu również za było 14 rajców, 5 przeciwko, 5 wstrzymało się od głosu, a 1 radny nie głosował.

Dziś o godz. 16 ma zostać dokończone, wielokrotnie przerywane zgromadzenie akcjonariuszy. Podczas niego zostanie podniesiony kapitał, na który Rada zgodziła się już w ubiegłym roku. Pieniądze te, zostaną jednak przeznaczone na spłatę zadłużenia wobec rodziny Hundsdorferów.

fot. UM Kielce

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media