Obserwuj nas na

Kielce

Lekarze odchodzą z kieleckich szpitali

Dodano

Problemy kadrowe w kieleckiej służbie zdrowia. Ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na Czarnowie odejść chce nawet 10 lekarzy. O blisko połowę mniej wypowiedzenia złożyli już interniści ze Szpitala Kieleckiego przy ul. Kościuszki.

Sytuacja zaczyna być przerażająca nie tylko dla pacjentów, których nie będzie miał kto leczyć. Ze strachem w przyszłość patrzy dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

– Wielokrotnie informowaliśmy, że trafia do nas bardzo dużo pacjentów, gdzie inne szpitale są po prostu pomijane. W samym powiecie kieleckim jest duża liczba mieszkańców, a trzeba jeszcze dodać powiat buski i pińczowski, które nie posiadają SORu. Nie da się tego przerobić. To jest głównym powodem niezadowolenia lekarzy – przekonuje dyrektor Bartosz Stemplewski w rozmowie z portalem wKielcach.info.

Łącznie z WSZ na Czarnowie odejść może 10 osób, co stanowi zdecydowaną część personelu SOR-u.

– W zasadzie zostaje kierownik, który jest na umowie o pracę oraz jedna osoba na etacie. Pozostali lekarze będą tutaj do końca września, gdyż wtedy wygasają ich umowy kontraktowe – cytuje Bartosza Stemplewskiego portal wKielcach.info.

Nie lepiej wygląda sytuacja w Szpitalu Kieleckim przy ul. Kościuszki. Tam z pracy zrezygnować chce czterech lekarzy internistów. Obecnie są na trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia.

– Powodem rezygnacji jest przemęczenie i brak drugiego lekarza na dyżury. Chodzi przede wszystkim o noce i weekendy – mówi Agnieszka Nawrot, pełnomocniczka zarządu spółki, dla portalu wKielcach.info.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media