Obserwuj nas na

Kielce

Łomża Vive Kielce z awansem do Final Four!

Dodano

Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce awansowali do Final Four Ligi Mistrzów. Kielczanie pewnie pokonali w Hali Legionów Montpellier HB 30:22.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa podchodzili do rewanżu z drużyną z Francji z trzybramkową przewagą i od początku środowego spotkania chcieli pokazać, że to właśnie kielczanom należy się awans do Final Four.

W zasadzie w żadnym fragmencie meczu zwycięstwo Żółto-biało-niebieskich nie było zagrożone. Mistrzowie Polski doskonale ustawili sobie to spotkanie i z minuty na minutę powiększali swoją przewagę, by do przerwy prowadzić 15:8.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Szczypiorniści Łomży Vive Kielce cały czas prowadzili grę i w pewnym momencie już bawili się tym meczem. Rywalizacja zakończyła się 30:22.

– To zasługa trenera, zawodników i kibiców, że dzisiaj zagraliśmy na tak wysokim poziomie. Chłopaki pokazali taką pewność siebie, że przyjemnie się na to patrzyło – powiedział po spotkaniu prezes Bertus Servaas.

Najwięcej bramek dla Vive, siedem, rzucił Igor Karalek. Bramkarz Andreas Wolff zanotował 48% obronionych rzutów.

Copyright © 2022 Spotted: Media