Obserwuj nas na

Kielce

Mail z pogróżkami do prezydenta Kielc

Dodano

„Poderżnę ci ten głupi łeb… Długo nie pożyjesz”. M.in. takie zwroty znalazły się w mailu, który w poniedziałek rano trafił na skrzynkę mailową Prezydenta Kielc. Sprawa została już zgłoszona do odpowiednich służb.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, wiadomość z pogróżkami została odczytana przez Bogdana Wentę w poniedziałek rano. Po konsultacji z prawnikami podjęto decyzję o zgłoszeniu sprawy do Prokuratury.

– Sprawa została potraktowana poważnie. Mamy natomiast sygnały od innych samorządowców, że najprawdopodobniej była to akcja zorganizowana, bo prezydenci innych miast dostawali maile o podobnej treści, mniej więcej w tym samym czasie – mówi sekretarz miasta, Szczepan Skorupski, cytowany przez Gazetę Wyborczą.

Sama wiadomość jest mocno wulgarna. Autor grozi włodarzowi Kielc śmiercią:

„Wenta zginiesz ŻYDZIE… Zadźgam cię jak Adamowicza… Poderżnę ci ten głupi łeb… Długo nie pożyjesz. Pożegnaj się z rodziną. Zabiję cię na dniach. I tak nie mam nic do stracenia. Zginiesz k***o za to co mi zrobiłeś”

Co ciekawe, maila o podobnej treści otrzymali również inni prezydenci miast, m.in. Gdańska, Białegostoku, Radomia czy Olsztyna. Wszystkich łączy to, że są ze środowisk opozycyjnych wobec Prawa i Sprawiedliwości.

Jak informuje GW, Prezydent Kielc nie zdecydował się na wystąpienie o dodatkową ochronę.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media