Obserwuj nas na

Kielce

Miejski program in vitro znów odrzucony

Dodano

Kieleccy radni znów odrzucili propozycję wprowadzenia miejskiego programu leczenia bezpłodności metodą in vitro. Projekt uchwały nie został nawet wprowadzony do porządku obrad.

To było drugie podejście do przyjęcia miejskiego programu in vitro. Na poprzedniej, wrześniowej sesji Rady Miasta, propozycja została odrzucona większością głosów. Przeciwko byli rajcowie PiS i część klubu Bezpartyjni i Niezależni, w tym przewodniczący Rady Kamil Suchański.

Na wniosek prezydenta Bogdana Wenty projekt uchwały ponownie trafił pod obrady. Przez ostatnie tygodnie trwały negocjacje ws. zmian w przedstawionej formule programu. Władze Kielc przekonywały jednak, że nie wszyscy byli zainteresowani dojściem do kompromisu.

– Po wrześniowej sesji Rady Miasta przewodniczący poprosił o spotkanie w tej sprawie, abyśmy mogli zrobić wszystko co możliwe, żeby opracować program. Poświęciliśmy czas na trzy spotkania z radnymi BiN, aby doprowadzić do kompromisu – powiedział wiceprezydent Marcin Różycki.

Innego zdania był przewodniczący Kamil Suchański. W jego opinii nie został dopuszczony do głosu w tej sprawie.

– Czuję się jak w przedszkolu. Niby chcecie mieć kompromis, ale robicie wszystko, żeby do niego nie doszło. W przestrzeni publicznej zaczyna się mówić, że Suchański, Suchańska i Winiarska są przeciw in vitro. A my jesteśmy za. Stoję na stanowisku, że jeśli program ma być realizowany, to dla kielczan, bo jest z pieniędzy miasta. Chodzi o mieszkańców, którzy są tutaj od dawien dawna albo od jakiegoś czasu, a nie dla tych, którzy na chwilę wpiszą się do naszego miasta – stwierdził Suchański.

Miejski program leczenia bezpłodności metodą in vitro spotkał się za to z dużym poparciem części kielczan. Dyskusji radnych przypatrywał się jeden z inicjatorów zbiórki podpisów poparcia dla przedsięwzięcia, Paweł Jańczyk. Przypatrywał jest tu dobrym słowem, ponieważ nie został on dopuszczony do głosu przez przewodniczącego Suchańskiego.

Polityka to "pani lekkich obyczajów"!Invitro nie dla Kielc – NIE BO NIE!Zostałem poproszony o pomoc, wierzę mocno w…

Opublikowany przez Pawła Jańczyka Czwartek, 15 października 2020

fot. Urząd Miasta Kielce

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted Media.