Obserwuj nas na

Kielce

Nagroda dla Geoparku Kielce

Dodano

Geopark Kielce został laureatem nagrody Grand Prix w konkursie „Najlepiej zagospodarowane przestrzenie publiczne w Polsce. Edycja 2020”.

To plebiscyt organizowany corocznie przez Towarzystwo Urbanistów Polskich i Związek Miast Polskich.

Celem konkursu jest kształtowanie nowoczesnego wizerunku kraju poprzez propagowanie najlepszych przedsięwzięć urbanistyczno-architektonicznych.

Nagrodę dla Geoparku przyznano za realizację wieloaspektowego projektu przestrzennego, w ramach którego powstała infrastruktura terenowa służąca ochronie przyrody, edukacji i turystyce na terenach Wietrzni i Kadzielni.

Kapituła Konkursu doceniła całokształt działań rewaloryzacyjnych wykonywanych cyklicznie w ramach projektu “Rozbudowa infrastruktury edukacyjnej na terenach przyrodniczo cennych administrowanych przez Geopark Kielce”.

– Działania te wpisują się także w szerzej zakrojoną inicjatywę partnerską pn. ,,Geopark Świętokrzyski’’ realizowaną przez Kielce wspólnie z ościennymi gminami: Chęciny, Morawica, Nowiny i Piekoszów. W bieżącym roku planowane jest uzyskanie dla Geoparku Świętokrzyskiego prestiżowego certyfikatu Światowego Geoparku UNESCO – informuje Michał Poros, z Geoparku Kielce.

W sumie w Edycji 2020 Kapituła przyznała 8 nagród i wyróżnień oraz Grand Prix. Nagrodzone inwestycje będą promowane w mediach.

Urząd Miasta Kielce

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media