Kielce
Narkotyki w mieszkaniu w centrum Kielc. 31-latek zatrzymany
Ponad 130 gramów substancji odurzających zabezpieczyli policjanci podczas działań przeprowadzonych w jednym z mieszkań w centrum Kielc. W sprawie zatrzymany został 31-letni mieszkaniec miasta, który odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków.
Sprawa ma swój początek w pracy operacyjnej funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową kieleckiej komendy. Analizując zebrane informacje, natrafili na trop prowadzący do jednego z mieszkań w śródmieściu. Z ustaleń policjantów wynikało, że mogą znajdować się tam nielegalne substancje.
W minioną środę funkcjonariusze postanowili sprawdzić swoje podejrzenia. Do akcji włączyli się również policjanci z wydziału kryminalnego. Podczas przeszukania lokalu zajmowanego przez 31-letniego kielczanina znaleziono około 130 gramów białej substancji, która według wstępnych ustaleń może być mefedronem.
Zabezpieczone środki zostały przekazane do dalszych badań laboratoryjnych. Mężczyzna trafił natomiast do policyjnego aresztu.
W czwartek 31-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.




