Obserwuj nas na

Kielce

Nie śpimy, zwiedzamy! W sobotę muzea otwierają swoje drzwi

Dodano

W ramach Europejskiej Nocy Muzeów goście po zmroku będą mogli zajrzeć do kieleckich placówek. Do znanej akcji, która odbędzie się 14 maja, szykuje się wiele instytucji i przygotowuje wiele atrakcji. Wśród nich darmowe zwiedzanie ekspozycji i zabawy interaktywne, nie tylko dla dzieci.

Muzeum Historii Kielc

Tegoroczna Europejska Noc Muzeów w Muzeum Historii Kielc potrwa w godz. od 20.00 do 23.00. Otwarte dla zwiedzających będą wszystkie aktualnie prezentowane wystawy muzealne: na piętrze stała wystawa historyczna „Z dziejów Kielc”, a w salach wystaw czasowych „Zaraza. O chorobie i zdrowiu w Kielcach i regionie”. Natomiast w Małej Galerii będzie można oglądać „XIII Doroczną wystawę Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych”.

Muzeum po godzinach – sekretne życie zabawek

Muzeum zabawek i Zabawy zaprasza do odwiedzania swoich wystaw i wspólnej zabawy w godz. 20.00-23.00. Zabawa interaktywna odbędzie się w trzech turach, chętni powinni zgłaszać się na dziedzińcu o 20:15, 21:00 i 21:45. Zabawa będzie trwać ok. 45 minut dla każdej grupy. W trakcie działań dzieci odwiedzą trzy miejsca w których zaobserwowano nietypowe zjawiska, które wydarzają się po zmroku.

Uczestnicy zabawy będą mieli okazję zwiedzić tajemnicze zakamarki muzealne, i przekonają się, że nocą pośród eksponatów tętni życie. Na dziedzińcu muzeum goście zobaczą etiudy teatru cieni. Chętni będą także mogli spróbować swoich sił i staną się tworzywem w teatrze cieni. Start godz. 22:30.

Europejska Noc Muzeów w Centrum Geoedukacji

Centrum Geoedukacji zaprasza wszystkich miłośników wieczornego i nocnego zwiedzania, w godzinach od 19.00 do 23.00. Wydarzenie rozpocznie się prelekcją popularnonaukową „Kiedy Góry Świętokrzyskie przypominały Wyspy Bahama”.

Do godziny 23.00 będzie można również zwiedzić wystawę CHRONOS oraz wystawę obrazów jaskiniowych autorstwa Lucji Radwan.

Nieco młodsi zwiedzający będą mogli skorzystać z przestrzeni paleo-plastycznej oraz gry terenowej „Misja Chronos”. Wstęp na wszystkie atrakcje bezpłatny, bez konieczności wcześniejszej rezerwacji.

Noc Muzeów w Europejskim Centrum Nauki

W sobotę, 14 maja miłośnicy naukowych doznań będą mieli okazję zwiedzić Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego po godzinach.

Interaktywna wystawa „Energia” czeka na wszystkich dociekliwych gości, którzy będą poszukiwać odpowiedzi dotyczących nauki. Odwiedzający będą mieli okazję samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, korzystając z interaktywnych stanowisk. Zwiedzając, sprawdzą czy słoneczne stwory da się wprowadzić w ruch jedynie światłem, co zrobić, aby uruchomić wielkie koło młyńskie i czy da się jednym palcem podnieść 10 kg. Kto wygra wyścigi z prądem w tle? Czy komuś uda się zbudować obwód elektryczny, nie doprowadzając do zwarcia? Goście ECN nie tylko zmierzą się z naukowymi wyzwaniami, ale także będą musieli wykorzystać swoje mięśnie, aby uruchomić niektóre z edukacyjnych urządzeń.

Noc Muzeów w Energetycznym Centrum Nauki KPT rozpoczyna się o godz. 19. Wejścia na wystawę będą odbywać się o godz. 19, 20 oraz 21. Czas zwiedzania wynosi 45 minut. Każdy, kto chciałby zwiedzić ECN musi wcześniej dokonać rezerwacji pod nr 41 278 72 50. Liczba miejsc ograniczona.

Noc Muzeów w OMPiO

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach proponuje nocne zwiedzanie swych wnętrz do godz. 23.00. W sobotę, 14 maja będzie można bezpłatnie zwiedzić wystawę stałą oraz trzy wystawy czasowe: „Z ziemi polskiej do włoskiej. 2 Korpus Polski i Armia Krajowa”, „Życie codzienne żołnierzy 1 Korpusu PSZ na Zachodzie”, „Niezłomni – historie wyklęte”.

Noc w gabinecie luster w Galerii „Dom Praczki”

Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej „Dom Praczki” także zaprasza chętnych. Już od godz. 18.00 do 23.00 będzie można zwiedzać wystawę malarstwa Krzysztofa Jackowskiego pt. Gabinet luster” oraz ekspozycję stałą. Gabinet luster będzie można zwiedzać według specjalnej edycji przewodnika po obrazach.

Noc Muzeów w Muzeum Hammonda

Już 14 maja w godzinach 17:00-23:00 będzie można posłuchać ciekawych opowieści muzycznych i spróbować swoich sił w grze na organach. Przewodnicy z miłą chęcią zaprezentują Państwu próbkę swoich umiejętności instrumentalnych.

Z kolei 15 maja Muzeum Hammonda zaprasza kielczan na swoje pierwsze urodziny. W planie jest tradycyjne zwiedzanie instytucji z możliwością gry na instrumentach oraz kilka muzycznych atrakcji. O godz. 13:00 odbędzie się koncert na trawie, o godz. 15:00 wystąpi zespół Hydroplexiglass. Gwiazdą wieczoru o godz. 16:00 będzie znakomity polski muzyk, kompozytor, aranżer i hammondzista Paweł Serafiński.

Noc Muzeów w Biurze Wystaw Artystycznych

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na „Europejską Noc Muzeów”, podczas której będzie można obejrzeć najnowsze wystawy, 14 maja (sobota), od 16.00 do 23.00. Galeria Górna (mała sala) – Marek Cecuła ZAAM; Galeria Górna i Dolna – Pokonkursowa wystawa trzeciej edycji Międzynarodowego Triennale Litografii LITHO-Kielce/2021-2022. Wstęp wolny.

Urząd Miasta Kielce

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media