Obserwuj nas na

Kielce

Nie żyje 71-latek oskarżony o współżycie z nieletnią

Dodano

W szpitalu na kieleckim Czarnowie zmarł 71-letni mężczyzna, który miesiąc temu usłyszał zarzut współżycia z nieletnią. W związku z jego śmiercią śledczy umorzą część postępowania w tej sprawie.

71-letni mężczyzna był tymczasowo aresztowany w związku z zarzutem seksualnego wykorzystania nieletniej. Cała sprawa zaczęła się 9 sierpnia tego roku, kiedy do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach w asyście policji trafiła 13-letnia dziewczyna, która straciła dziecko. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że była w szóstym miesiącu ciąży. Przed przybyciem do szpitala przebywała u babci w jednej z miejscowości pod Kielcami. Zgon noworodka miała stwierdzić już wezwana na miejsce załoga pogotowia.

Śledztwo w  sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód. Sekcja zwłok noworodka nie dała jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy dziecko mogło urodzić się żywe, dlatego zlecono dodatkowe badania. Jednocześnie cały czas trwały poszukiwania ojca dziecka. Kilka dni później kielecka prokuratura poinformowała, że w związku z tą sprawą prowadzi śledztwo przeciwko Stanisławowi G., który jest podejrzany o seksualne wykorzystanie małoletniej. Na postawienie oskarżeń mężczyźnie pozwoliły przeprowadzone badania DNA.

Prokurator zlecił zatrzymanie mężczyzny i przedstawił mu zarzut współżycia seksualnego z 13-latką. Podejrzany częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. W sumie groziło mu od 2 do 12 lat więzienia.

Ze względu na stan zdrowia, Stanisław G. od 6 września przebywał w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, gdzie pilnowali go funkcjonariusze służby więziennej. To właśnie tam zmarł.

W praktyce oznacza to, że sprawa w zakresie stawianych mu zarzutów zostanie umorzona. Nadal będą badane pozostałe wątki dotyczące tego postępowania. Po zapoznaniu się z wynikami wcześniej zleconych badań i czynności, prokurator zdecyduje o dalszych losach śledztwa.

Fot.: Radio Kielce

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media