Obserwuj nas na

Kielce

Nie żyje Beata Maksymow, była judoczka Błękitnych Kielce

Dodano

Zmarła znana judoczka Beata Maksymow-Wendt. Miała 56 lat.

Beata Maksymow-Wendt urodziła się 27 lipca 1967 roku w Czeladzi. Była utytułowaną judoczka, popularnie nazywana była „Kruszyną”.

Karierę sportową rozpoczęła w wieku 15 lat w GKS Jastrzębie. W 1991 roku została zawodniczką Błękitnych Kielce. Następnie w latach broniła barw KS Koka Jastrzębie (1991–1994) oraz AZS Wrocław (1998-2001). Na koncie ma 24 medale mistrzostw Polski w różnych kategoriach, 18 medali mistrzostw Europy i mistrzostw świata. Była trzykrotną mistrzynią Europy i dwukrotną mistrzynią świata w judo. Zdobyła pierwszy w historii złoty medal dla Polski na mistrzostwach świata.

Trzykrotnie uczestniczyła w igrzyskach olimpijskich – w 1992 roku w Barcelonie zajęła piąte miejsce w kategorii powyżej 72 kilogramów, w Atlancie w 1996 roku była piąta w kategorii powyżej 78 kilogramów, natomiast w Sydney w 2000 roku odpadła z olimpijskiej rywalizacji po pierwszej przegranej walce.

W 2001 roku utytułowana judoczka zakończyła karierę sportową. Po zakończeniu zawodowego uprawiania sportu Maksymow-Wendt została wychowawcą w jednym z zakładów karnych na Śląsku. Jej oczkiem w głowie była córeczka Hania. Jak mówiła, szczęśliwa rodzina, to jej największy sukces.

Urząd Miasta Kielce

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media