Obserwuj nas na

Kielce

Nie żyje radny kieleckiej rady powiatu. Miał 70 lat

Dodano

W wieku 70 lat zmarł Zdzisław Zapała, radny Rady Powiatu w Kielcach. Chorował na Covid-19.

– Z wielki smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w wieku 70 lat Zdzisława Zapały, radnego Rady Powiatu w Kielcach. Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia – czytamy na stronie powiatu kieleckiego

Zdzisław Zapała urodził się 23 września 1950 roku w Kielcach. Mieszkał w gminie Miedziana Góra. Był cenionym i doświadczonym samorządowcem. Zasiadał w Radzie Powiatu w Kielcach V i VI kadencji. Od najmłodszych lat angażował się w życie społecznie.

Działał w ZMW w gminie Niewachlów, był prezesem Zarządu Gminnego OSP RP w Miedzianej Górze, przez kilka kadencji zasiadał w Radzie Gminy Miedziana Góra. Czynnie uczestniczył w działalności Gminnego Klubu Sportowego Wicher w Miedzianej Górze i Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych Gminy Miedziana Góra. W latach 2008 – 2016 kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Miedzianej Górze. W roku 1996 wybrany na krótko na Wójta Gminy Miedziana Góra.

Jako radny Powiatu Kieleckiego szczególną uwagę przywiązywał do spraw związanych z poprawą dostępności do służby zdrowia oraz bezpieczeństwa na drogach. W pracy przyświecała mu idea – Bezpieczeństwo najważniejsze.

W pamięci współpracowników pozostanie jako osoba otwarta na współpracę, ciepła i zawsze uśmiechnięta.

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted Media.