Obserwuj nas na

Kielce

Nielegalna broń i amunicja przejęta przez CBŚP

Dodano

Zatrzymanie 8 osób podejrzanych oraz przejęcie 238 jednostek broni palnej, ponad 20 istotnych elementów broni palnej i kilkaset sztuk amunicji, to efekt 3 miesięcy pracy CBŚP i łódzkiego pionu PZ Prokuratury Krajowej. Jest to kolejna akcja ukierunkowana na eliminowanie z rynku nielegalnej broni palnej i amunicji. Łącznie w śledztwie występuje 157 podejrzanych, którym przedstawiono ponad 230 zarzutów, zabezpieczono także ponad 500 jednostek broni palnej, kilkanaście tysięcy sztuk amunicji i kilkaset istotnych elementów broni.

Przez ostatnie 3 miesiące policjanci prowadzili intensywne czynności w celu wyeliminowania nielegalnej broni. Śledztwo prowadzą policjanci z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi. Sprawa dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym działającej na terenie województw: łódzkiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego i śląskiego. Członkowie tego gangu zajmowali się nielegalnym obrotem bronią palną.

Pierwsze uderzenie policjanci CBŚP przeprowadzili jeszcze w 2022 roku, przy wsparciu funkcjonariuszy wielu jednostek Policji i innych służb polskich i zagranicznych. Wtedy to zatrzymali 82 osoby, którym przedstawiono ponad 100 zarzutów, głównie z art. 263 § 1 i 2 kk. Tego typu przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności do 10 lat. Wówczas także policjanci zabezpieczyli w Polsce 250 jednostek broni palnej różnego rodzaju i kalibru oraz kilka tysięcy sztuk amunicji. Więcej o sprawie możemy przeczytać w materiale pt.: Rozbity gang o charakterze zbrojnym – przejęte 250 jednostek broni.

Policjanci prowadząc działania przez ostatnie 3 miesiące przeszukali wiele domów, mieszkań i pomieszczeń gospodarczych w województwach: łódzkim, mazowieckim, dolnośląskim, warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim, pomorskim, wielkopolskim, lubelskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, śląskim, podkarpackim, małopolskim, opolskim i świętokrzyskim. W ich efekcie zatrzymano 8 osób i przejęto 238 jednostek broni palnej, m.in. broń na amunicję zespoloną czy wytworzoną samodziałowo. Zabezpieczono również ponad 20 istotnych elementów broni palnej oraz kilkaset sztuk amunicji. Zabezpieczona broń najczęściej była przechowywana w miejscach zamieszkania czy w pomieszczeniach gospodarczych, ale zdarzało się, że policjanci odnajdywali broń ukrytą w skrytkach podziemnych czy na strychach domów. W przedsięwzięciu uczestniczyli policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z niemal wszystkich Zarządów w Polsce.

W Łódzkim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi zatrzymanym przedstawiono zarzuty posiadania broni bez wymaganego pozwolenia, dodatkowo trzem osobom grozi odpowiedzialność za handel bronią palną i amunicją.

Łącznie w śledztwie występuje 157 podejrzanych, którym przedstawiono ponad 230 zarzutów, zabezpieczono ponad 500 jednostek broni palnej, kilkanaście tysięcy sztuk amunicji, kilkaset istotnych elementów broni.

Sprawa jest rozwojowa.

KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media