Obserwuj nas na

Kielce

Nowy sprzęt w policyjnym laboratorium (zdjęcia)

Dodano

Dziś w Sali Narad im. płk Jana Piwnika „Ponurego” odbył się briefing prasowy. Na krótkim spotkaniu Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Andrzej Bętkowski, szef świętokrzyskich policjantów nadinsp. dr Jarosław Kaleta oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego insp. dr Agata Malasińska-Nagórny odpowiadali na pytania dziennikarzy dotyczące zakupionego sprzętu do policyjnego laboratorium. Chromatograf gazowy z detektorem GCMS jest urządzeniem dokonującym szybkiej i dokładnej analizy chemicznej wielu substancji, co skutecznie usprawni działania świętokrzyskich policjantów. Zakup zrealizowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego.

Do tej pory w pracowni chemii Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach znajdowały się dwa chromatografy gazowe z detektorem masowym. Sprzęt ten ma pewne ograniczania, co niestety wpływa także na czas wykonywania badań.

Zakup nowego chromatografu gazowego znacznie usprawni działanie pracowni chemii. Czas oczekiwania na opinie z badań narkotyków, alkoholu, substancji łatwopalnych i wielu innych ulegnie znacznemu skróceniu. Urządzenie zostało zakupione w całości ze środków Urzędu Marszałkowskiego za kwotę ponad 290 000 złotych. Dzisiejsze spotkanie było idealną okazją by podziękować Marszałkowi za wspieranie działań świętokrzyskiej Policji także w innych sferach.

Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta wyraził wdzięczność za współpracę z Urzędem Marszałkowskim, który opracował program „STOP WIRUSOWI”. W ramach tego projektu otrzymujemy od Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego testy PCR. Podczas trwającej od ponad roku współpracy świętokrzyska Policja otrzymała łącznie około 1400 pakietów do wymazów, dzięki którym w szybki i łatwy sposób możemy badać funkcjonariuszy i pracowników policji.

MŚ / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media