Obserwuj nas na

Kielce

Od poniedziałku duże utrudnienia w centrum. Plac Konstytucji idzie do remontu

Avatar photo

Dodano

Kielecki Zarząd Dróg zapowiada szybki, ale uciążliwy remont w samym sercu miasta. Już od najbliższego poniedziałku, 13 kwietnia, drogowcy zajmą się nawierzchnią na Placu Konstytucji. Prace potrwają niespełna dwa tygodnie, jednak ich zakres wymusił całkowite zamknięcie placu dla samochodów i autobusów.

Co dokładnie się zmieni?

Ekipy remontowe skupią się na odcinku między schodami prowadzącymi do ratusza a wejściem na parking wielopoziomowy. Stare, zniszczone płyty zostaną zerwane, a po wyrównaniu podłoża drogowcy ułożą nową nawierzchnię. Ciekawostką jest fakt, że materiał z odzysku, który nie jest uszkodzony, zostanie wykorzystany do „załatania” ubytków w innych częściach placu. Całość ma być gotowa do 24 kwietnia.

Pułapki dla kierowców

Przejazd przez plac będzie niemożliwy. Od ulic Piotrkowskiej i Leśnej staną barierki i zakazy wjazdu. Zmienią się też zasady dla osób uprawnionych do wjazdu w ul. Sienkiewicza:

  • Przejazd będzie prowadził trasą: ul. Mała → ul. Leśna → ul. Sienkiewicza → ul. Kapitulna.
  • Do urzędu miasta dojedziemy wyłącznie od strony ul. Małej i Sienkiewicza.

Komunikacja miejska na objazdach

Największe zmiany odczują pasażerowie ZTM. W dniach 13–24 kwietnia autobusy nie wjadą na Plac Konstytucji:

  • Linie 0W i 0Z: zostają całkowicie zawieszone.
  • Linia 103: pojedzie objazdem przez ul. Paderewskiego i Ogrodową.
  • Nieczynne przystanki: Urząd Miasta, Plac Artystów, Bazylika Katedralna oraz Jana Pawła II / Ogrodowa.

Po 24 kwietnia organizacja ruchu ma wrócić do normy. Jeśli macie zaplanowane sprawy w ratuszu, warto w tych dniach zostawić samochód nieco dalej lub zarezerwować więcej czasu na dotarcie na miejsce.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *