Obserwuj nas na

Kielce

Od weekendu zmiany w organizacji ruchu na północy Kielc

Dodano

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje o zmianach w organizacji ruchu na ul. Klonowej oraz bpa Mieczysława Jaworskiego i Gabrieli Zapolskiej. Zostaną one wprowadzone w najbliższy weekend, w nocy z 13 na 14 lipca.

Wykonawca robót, firma Strabag planuje zakończenie pierwszego etapu prac i rozpoczęcie kolejnego. W związku z tym, na ul. Klonowej, niezbędne będzie przełożenie ruchu kołowego ze strony wschodniej na zachodnią. Na ul. Orkana zaś, w obszarze robót, kierowcy pojadą północną, a nie jak dotąd południową stroną jezdni.

– Utrzymany zostanie ruch jednokierunkowy. Ponadto zamknięty jak dotąd pozostanie wjazd/wyjazd na os. Związkowiec – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg.

Na ul. bpa Jaworskiego, w obszarze robót, ruch kołowy zostanie przełożony z jezdni południowej na jezdnię północną i będzie się na niej odbywał w obu kierunkach. Na wlocie ul. Zapolskiej do ul. bpa Jaworskiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Objazd do ul. Zapolskiej został wyznaczony ul. Warszawską i Szydłówek Górny. 

Przewiduje się, że II etap zmian w organizacji ruchu potrwa ok. trzy miesiące.

mapa poglądowa zmian w organizacji ruchu

 

Wartość drogowych inwestycji:
  • „Poprawa dostępności komunikacyjnej w śródmieściu Kielc” polegająca na modernizacji 13 ulic uzyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Całkowita wartość – 70 516 485 zł, dofinansowanie – 61 750 000 zł.
  • „Poprawa bezpieczeństwa ruchu poprzez rozbudowę ulic: Klonowej, Orląt Lwowskich i J. Piłsudskiego oraz skrzyżowań ulic: Batalionów Chłopskich z Malików, Bp. M. Jaworskiego z G. Zapolskiej w Kielcach” to zadanie, które uzyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszy Rozwoju Dróg w wysokości 23,5 mln zł. Wartość całego zadania to ponad 43 mln zł.

Urząd Miasta Kielce

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media