Obserwuj nas na

Kielce

Odpowie za usiłowanie rozboju

Dodano

Nawet 15 lat pozbawienia wolności może grozić 40 – letniemu kielczaninowi, którego w minioną niedzielę zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji IV w Kielcach. Mężczyzna ten jest podejrzany o usiłowanie rozboju na 77 – letnim obywatelu Włoch. Rzecz działa się na osiedlu KSM na początku sierpnia.

Do zdarzenia doszło 11 sierpnia 2023 roku w Kielcach na ulicy Bohaterów Warszawy. Wtedy około godziny 11:20 do 77 – latka, który szedł ze swoją 69 – letnią znajomą podszedł nieznany mu mężczyzna w wieku około 30-40 lat i zaczął szarpać za łańcuszek, który miał na szyi. 77 – latek próbował się bronić, aby odgonić napastnika. W tym czasie jego 69 – letnia znajoma otworzyła drzwi do klatki pobliskiego bloku, gdzie przeniosła się szarpanina. Na całą sytuację zareagował przypadkowy przechłodzeń, który odciągnął agresora, a następnie wypchnął go z klatki i zamknął drzwi. Mężczyzna zaczekał, aż 77 – latek i jego 69 – letnia znajoma bezpiecznie wejdą do swojego mieszkania, po czym oddalił się z miejsca. Na miejscu oprócz policjantów była obecna również załoga karetki pogotowia. Całe szczęście w wyniku tego zdarzenia zarówno 69 – latka jak i jej 77 – letni znajomy nie odnieśli poważnych obrażeń, a łańcuszek pozostał na szyi swojego właściciela. Sprawa trafiła do policjantów z Komisariatu Policji IV w Kielcach, którzy po analizie zebranego materiału, w tym zapisów z kamer monitoringu z miejsca zdarzenia ustalili, kto stoi za napaścią na 77 – latka. W miniona niedzielę zatrzymali w sprawie 40 – letniego mieszkańca Kielc. Mężczyzna ten wczoraj usłyszał zarzut usiłowania rozboju, za co może mu grozić kara do 15 lat pozbawiania wolności.

W tym zdarzeniu szczególną uwagę należy zwrócić na postawę przypadkowego przechodnia, który nie pozostał obojętny na to, co działo się w jego otoczeniu. Dzięki jego prawidłowej reakcji i pomocy, której udzielił pokrzywdzonym zapobiegł kradzieży i powstaniu uszczerbku na zdrowiu 77 – latka.

MPK / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media