Obserwuj nas na

Kielce

Okradali nadajniki

Dodano

Kryminalni z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy zatrzymali troje mieszkańców powiatu. 22-latka oraz mężczyźni w wieku 35 i 45 lat są podejrzani o kradzież przewodów i uszkodzenie sieci światłowodowych. Śledczy ustalili, że cała trójka jest odpowiedzialna za 4 zdarzenia, zaistniałe na terenie powiatu kieleckiego, do których doszło 6 czerwca tego roku. Zatrzymanym grozi do 8 lat za kratkami.

W ubiegłym tygodniu do kieleckich policjantów zaczęły docierać informacje o zdarzeniach na terenie gmin Masłów, Górno i Raków. Przedstawiciele 2 firm telekomunikacyjnych zgłaszali problemy z siecią telefoniczną. Wyszło wówczas na jak, że ktoś ukradł przewody zasilające do nadajników oraz światłowody. Nieznani sprawcy w ten sposób zakłócili działanie 4 stacji i spowodowali łączne straty w wysokości 18250 złotych. Wykryciem i zatrzymaniem rabusiów zajęli się stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, którzy na co dzień walczą z przestępczością przeciwko mieniu. Ustalenia kryminalnych wskazywały, że za każdym z tych zdarzeń najprawdopodobniej stała ta sama grupa. Funkcjonariusze szybko wpadli na trop doskonale im znanych mieszkańców powiatu. Jako pierwszy, w minioną środę został zatrzymany 45-latek z gminy Bodzentyn. Dzień później została policjanci dotarli do 22-latki, a w ostatni poniedziałek wpadł 35-latek z gminy Masłów. Wszyscy byli już w przeszłości notowani i jak wskazują policyjne ustalenia, wspólnie są odpowiedzialni za opisywane zdarzenia.

Cała trójka już usłyszała zarzuty kradzieży oraz uszkodzenia sieci telekomunikacyjnej. Ich zachowanie oceni teraz kielecki sąd. Zatrzymanym grozi do 8 lat więzienia.

KM / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media