Obserwuj nas na

Kielce

Organizacja ruchu na Wszystkich Świętych

Dodano

Jak co roku, w związku z uroczystością Wszystkich Świętych zmianie ulegnie organizacja ruchu w okolicach cmentarzy. Miejski Zarząd Dróg przypomina, by zwracać uwagę na oznakowanie i nie jeździć na pamięć.

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach na Piaskach, ul. Ściegiennego i Spokojnej oraz w Cedzynie obowiązywać będą od 30 października (piątek) od godz. 14.00 do 2 listopada (poniedziałek) do godz. 20.00.

Plan organizacji ruchu przy kieleckich cmentarzach:

Cmentarze przy ulicach Ściegiennego i Spokojnej

Ulicami jednokierunkowymi będą:

– ul. Sołtysiaka „Barabasza” na odcinku od ul. Ściegiennego do al. Legionów;

– ul. Kwasa na odcinku od ul. Mahometańskiej do ul. Sołtysiaka „Barabasza”;

– ul. Spokojna na odcinku od ul. Ściegiennego do ul. Langiewicza;

– ul. Langiewicza na odcinku od ul. Spokojnej do ul. Mała Zgoda;

– ul. Zgoda na odcinku od ul. Spokojnej do ul. Mała Zgoda oraz od ul. Miodowicza do ul. Mała Zgoda;

– ul. Mała Zgoda od ul. Zgoda do Ściegiennego;

– ul. Ściegiennego na odcinku od ul. Sołtysiaka „Barabasza” do ul. Husarskiej.

Uwaga! Na odcinku ul. Ściegiennego od pl. J. Piłsudskiego do ul. Sołtysiaka „Barabasza” będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.

Cmentarz na Piaskach

Dla kierujących dostępne będą dwie jezdnie ul.. Zagnańskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Jesionową i Łódzką do skrzyżowania z ul. Witosa. Prawe pasy ruchu na każdej z jezdni od wysokości obiektów KS Tęcza do ronda przy ul. Piaski Małe przeznaczone będą na parkowanie równoległe.

Cmentarz w Cedzynie

– wzorem lat ubiegłych, utwardzone pobocze za ulicą Wikaryjską (jadąc od centrum) zostanie wykorzystane jako pas ruchu dla pojazdów skręcających w prawo, w ulicę Cmentarną, natomiast pas środkowy będzie przeznaczony tylko dla pojazdów jadących na wprost;

– na ulicy Cmentarnej obowiązywały będą zakazy zatrzymywania się pojazdów po obu stronach. MZD apeluje do kierujących o niepozostawianie pojazdów na bus-pasach, po których kursować będzie komunikacja zbiorowa;

– na ul. Sandomierskiej za skrzyżowaniem z ulicą Wikaryjską do ulicy Warzywnej wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się pojazdów po obu stronach.

Parkingi

Dla kierujących udających się na cmentarz przy ul. Ściegiennego dostępny będzie parking przy stadionie „Suzuki Arena”. Wjazd będzie możliwy z dwóch stron – od al. Legionów i ul. Ściegiennego. Dostępne będą także parkingi przy pomniku Homo Homini oraz Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej.

Miejski Zarząd Dróg informuje, że w przypadku zaistnienia konieczności, na wniosek Policji czas trwania zmienionej organizacji ruchu może ulec skróceniu lub wydłużeniu.

Urząd Miasta Kielce

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted Media.