Obserwuj nas na

Kielce

Osiem firm chce zbudować S74

Dodano

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na realizację odcinka drogi ekspresowej S74 od Mniowa do granicy Kielc. Wszystkie mieszczą się w planowanym budżecie.

Najniższą, opiewającą na ponad 537 mln zł ofertę złożyło konsorcjum firm MIRBUD S.A. i KOBYLARNIA S.A. Najwyższą kwotę, bo ponad 648 mln zł zaproponowały wspólnie firmy MOSTOSTAL S.A. i ACCIONA CONSTRUCION. Wszystkie oferty mieszczą się w zaplanowanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad kwocie ok. 809,8 mln zł.

– Komisja przetargowa przystępuje do analizy ofert w celu wyłonienia tej najkorzystniejszej – informuje Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznik prasowy GDDKiA w Kielcach. – Podczas organizowanych cyklicznie spotkań z przedstawicielami branży wykonawczej, zawsze apelujemy o profesjonalną wycenę składanych ofert. Również pod kątem aktualnych kosztów usług i materiałów oraz dostępności na rynku niezbędnych kadr oraz sprzętu. Należy pamiętać, że nie zawsze wygrywa najtańsza oferta, a rzetelna wycena robót pozwoli na skuteczną i terminową realizację prac w przyszłości – dodaje.

Odcinek Przełom/Mniów - węzeł Kielce Zachód to już kolejna inwestycja w ciągu DK S74 realizowana w naszym regionie z rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych. W czerwcu umowę na zaprojektowanie i zbudowanie obwodnicy Opatowa podpisało konsorcjum MOSTOSTAL S.A. i ACCIONA CONSTRUCTION.

Droga krajowa nr 74 jest obok DK nr 7 drugim głównym szlakiem komunikacyjnym przebiegającym przez województwo świętokrzyskie. Jest to najszybsza trasa w kierunku Łodzi i Rzeszowa. Ponadto, stanowiąc kręgosłup komunikacyjny regionu, wykorzystywana jest przez mieszkańców ościennych miejscowości do dojazdu do Kielc.

Odcinek Przełom/Mniów -Kielce będzie miał długość ok. 16,4 km. Trasa przebiegać ma przez teren gmin: Mniów, Miedziana Góra i Strawczyn. Droga na odcinku ok. 400 m począwszy od miejscowości Przełom, biec będzie istniejącym śladem DK74. Następnie odbije w kierunku południowo-zachodnim i poprowadzona po nowym śladzie, skomunikuje się z łącznicą węzła S7 Kielce Zachód, wybudowaną w ramach obwodnicy Kielc.

W ramach inwestycji powstanie 12 wiaduktów drogowych, dwa mosty, a także przejścia dla zwierząt.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media