Obserwuj nas na

Kielce

Ósmoklasiści rozpoczęli egzaminy (zdjęcia, wideo)

Dodano

Młodzież kończąca w tym roku szkolnym Szkołę Podstawową rozpoczęła egzaminy ósmoklasisty. Blisko dwa miesiące później, niż pierwotnie zakładano.

– Trochę się stresuję, ale myślę, że będzie dobrze – mówiła przed wejściem do budynku szkoły Gabrysia Niewadzi, uczennica SP nr 19 w Kielcach. – Lekki stres jest. Jednak to pierwszy tak ważny egzamin – wtórował Mateusz Karliński.

Ze względu na pandemię koronawirusa zmieniły się nie tylko terminy testów. Z jednej strony uczniowie otrzymali więcej czasu na powtórkę materiału. Z drugiej jednak, zajęcia odbywały się głównie zdalnie. Inaczej przebiegało też wejście uczniów do szkół. Konieczne było m.in. dostosowanie placówek do obowiązujących wymogów sanitarnych.

– Do szkoły wpuszczano najpierw jedną klasę, potem drugą. Nauczyciele pilnowali, żeby zachowana została odpowiednia odległośc między wchodzącymi. Na każdym piętrze czuwali nauczyciele i woźne, którzy pilnowali żeby dzieci miały na twarzy maseczki lub przyłbice oraz zdezynfekowane ręce i buty – informuje Dorota Mętrak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19 w Kielcach.

Dziś (wtorek) uczniowie klas ósmych napisali egzamin z języka polskiego. W kolejnych dniach czekają jeszcze na nich testy z matematyki (środa) i języka obcego (czwartek).

um kielce / wł.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Reklama

Copyright © 2019 Spotted Media.